„Jejich počínání si všiml operátor městského dohledového kamerového systému, který následně vyrozuměl hlídku. Skupinka dokonce začala v nákupních vozících sjíždět kopec z parkoviště směrem na hlavní tah městem, kde hrozilo bezprostřední nebezpečí v případě střetu s projíždějícími vozidly. Hlídka skupinku zastihla právě na odchodu, byli proto odesláni zpět na parkoviště obchodního domu, kde vše uvedli do původního stavu,“ popisuje mluvčí strážníků Věra Říhová.

Maturanti slavili v Domažlicích zkoušku dospělosti jízdou v nákupních košících.Zdroj: Městská policie Domažlice

„O svém protiprávním jednání a zejména o jeho nebezpečnosti byli následně důrazně poučeni a místo ihned opustili,“ doplnila mluvčí Městské policie Domažlice.
Jízda v nákupních vozících není v Domažlicích ničím neobvyklým.

„Strážníci i policisté se s tímto jednáním setkávají několikrát do roka, nejčastěji během silvestrovských oslav, během Chodských slavností či právě po maturitních zkouškách,“ konstatovala Říhová.

Zástupci všech řetězců byli již před více než rokem Městskou policií Domažlice vyzváni, aby nákupní vozíky u svých prodejen přes noc zabezpečovali řetězy.

„Vedoucí místních prodejen to však ve většině případů neakceptují, někteří dokonce uvedli, že by si na prodejnu museli zakoupit řetězy a zámky a na toto nemají finanční prostředky. Proto bude nejspíš i nadále docházet k tomu, že hlídky Městské policie Domažlice a Policie ČR budou stále vyjíždět k obdobným případům, sbírat nákupní vozíky a poučovat mladé lidi o protiprávnosti, a především o nebezpečnosti jejich jednání. Přitom by stačilo, aby byl majetek obchodních řetězců lépe zabezpečen tak, aby po ukončení prodejní doby nebylo možné s nákupními vozíky jakkoliv manipulovat,“ uzavřela mluvčí strážníků.