Osmnáct finalistů soutěže Ulice má talent svedlo včera boj v rokycanské sokolovně. Zástupci tříd ZŠ ulice Míru se utkali v různých disciplínách. Ať už v sólovém zpěvu, duetech či v triu, představili se také jako úspěšní muzikanti, tanečníci, malíři, kouzelníci i drezéři psů.

Moderování se ujala ředitelka školy Hana Šlégrová a v porotě zasedli mimo jiné koučové, kteří jednotlivé týmy připravovali. Jednalo se o deváťáky Dominiku Lakatošovou, Denisu Kabourkovou a Fandu Mika. Jinak se ale na organizaci akce, jíž i sama vymyslela, podílela celá devátá třída. Odbornou část potom tvořili pozvaní hosté Jiří Hlo- bil, Jiří Frolík a Miro Bartoš.

„Je těžké hodnotit to, co jde jen obtížně měřit stejným metrem.Všichni jste se ale snažili a nakonec dobře obstáli," konstatoval za hodnotitele Frolík. „Poděkování za snahu patří všem účinkujícím, ale také organizátorům, a určitě i ředitelce školy," mínil další porotce Hlobil. „Hlavní je, že se tu sešli mladí, kteří něco dělají a někam už se v daném oboru posunuli. Vytvořila se tu úžasná parta," chválil i Bartoš, zatímco účinkující po předvedení svého vystoupení nastupovali na pódium.

Každý z nich měl v hledišti nějaké příznivce, skandování o tom jasně svědčilo. V rukou některých, třeba Zuzany Lorencové, Denisy Roučkové, Radky Pojerové, Michaely Tománkové, Terezy Kaiserové či Tomáše Dobrého z 8. třídy se objevily i vlastnoručně jimi vytvořené transparenty. Své týmy podrželi též koučové: „Jsem pyšná, že jsi tu za moji skupinu. Kdyby ses nebála, tak je tu sundáš všechny," podporovala svoji finalistku třeba Denisa Kabourková a ostatní nezůstávali pozadu.

„Mně se líbilo snad každé vystoupení. S přípravou byla spousta práce, jsem ráda, že to tak pěkně vyšlo," byla názoru Kristýna Zelenková.

Více v dnešním vydání.