Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ministerstvo chce Zbiroh

Zbiroh - Vnitro pomýšlí na výcvikové centrum HZS

28.8.2015
SDÍLEJ:

Cvičení IZSFoto: archiv IZS

Zbirožští zvažují, zda mají kývnout na to, že by budovu s pozemkem, nabytou před časem od státu bezúplatným převodem, přenechali de facto zase státu jen za úhradu prostředků vložených do oprav. Anebo se mají zachovat jako hospodáři a chtít na transakci vydělat. Rozhodnutí v tomto smyslu měli vynést při středeč- ním jednání zastupitelstva.

Zájem o budovu pro potřeby Hasičského záchranného sboru (HZS) projevilo Ministerstvo vnitra (MV). Přesněji mi- nulým vedením Zbiroha mu byla nabídnutá. HZS, které už v areálu někdejších vojenských kasáren, kde se objekt nachází, využívá několik staveb, ho mělo zájem přeměnit ve školící a výcvikové středisko. „Vlastně by šlo o školu s celoročním provozem," sdělil Vlastimil Gothard, ředitel odboru provozního a správy majetku MV, který s kolegou jednání navštívil. Měl by tam vzniknout takzvaný ohňový dům, počítá se i s prostorem pro vyprošťování ve vodě a dal- šími trenažéry. Bližší upřesně- ní zatím zástupci ministerstva neposkytli. „Všechno je tak v začátcích, že to ani nejde. Přihlásili jsme se do programu EU, z toho bychom chtěli rekonstrukci financovat. Půjde o velkou investice, jen rekonstrukce by mohla přijít na 100 125 milionů, s výcvikový-mi prostory až ke dvěma stům. Nejdřív ale musíme něco vlast- nit, pak do toho můžeme vkládat," podotkl Gothard. Na dotaz zastupitelů také uvedl, že asi čtyřicet odborníků by si do Zbiroha museli přivést. Protože by ale centrum ke svému fungování a zabezpečení, včet- ně služeb spojených s ubytováním, potřebovalo i další zaměstnance, pracovní příležitosti pro místní by se naskytly. Kromě toho upozornil i na nárůst kupní síly. Na to zastu-pitelé slyšeli, ale leckteří namítali, že i město by se mělo začít chovat tržně, bezúplatný převod se jim nelíbil. Představitelům MV zase vydání peněz na odkup. Gothard s kolegou Konopeckým podotkl, že peníze na rozšiřování nejsou, ministerstvo by muselo volit jinou variantu. Pokud jde o prostředky na rekonstrukci, ty doufají získat z už zmíněné kapsy EU.

Kvůli tomu je ale třeba získat rozhodnutí Zbirožských rychle, aby se stihly vyřídit všechny náležitosti, včetně projektu, přeložek vedení i stavebního povolení.

Doporučení rady města schválit převod parcely a budovy starosta Milan Rusek shromážděným zastupitelům tlumočil. Zároveň ale nastínil možnost zveřejnění investiční pobídky, s podmínkami nastavenými tak, aby odpovídaly požadavku Ministerstva vnitra ČR. Přitom by ale místní dostáli úloze hospodáře a získali tak přehled zájmu dalších o svou nemovitost. Neřekli tedy zatím ano ani ne. Konečný verdikt, zda vůbec a komu převést budovu zazní na zastupitelstvu 21.října.

Autor: Božena Šopejstalová

28.8.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
K VEČERNÍMU TRÉNINKU  v Lucernu nastoupil s krytem na obličeji i David Limberský, podle slov trenéra Pavla Vrby však k utkání nominován nebude.

Nebude to jednoduché, míní kouč Vrba

1. B. ZŠ ulice Míru
5

Naši prvňáci ze Základní školy ulice Míru

Opustili nás

Rokycansko - V minulém týdnu nás opustili další občané

Michaela Janová napekla Zemanovi švestkové koláče

Břasy – Pro dnešní příjezd hlavy státu do Břas je vše nachystáno. Miloše Zemana přivítají odpoledne v letošní Vesnici roku Plzeňského kraje švestkovými koláči, přelitými mákem.

Kuželkáři zvládli drama s Interem

Rokycany – Kuželkářská interliga je o šesti elitních českých týmech mužů a stejném počtu mužstev ze Slovenska. Ti nejlepší z obou států se stávají mistry svých zemí. V Jiráskově ulici se v sobotu potkali obhájci titulů z uplynulé sezony.

Osmdesátiletý senior nesměl řídit. Dojel do hospody

Rokycany – Rokycanští policisté prověřují od pondělí jednání motoristy, který usedl za volat, aniž by směl řídit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení