Žák sedmé třídy rokycanské školy TGM Miro Opatrný se stal adresátem drobných dárků s policejním logem. Muži zákona mu prostřednictvím mluvčí Hany Kroftové alespoň takto poděkovali za pomoc při objasňování nehody mezi Volduchy a Těškovem na sklonku září.

„Kolizi předcházela ještě jedna havárie, a to mnohem závažnější. Na dálnici srazil řidič kamionu údržbáře, který opravoval svodidla. Doprava byla svedena přes okresní město a čínský šofér za volantem fiatu zabloudil. U Habru se dostal do protisměru a naboural Škodu Felicii," uvedla mluvčí k okolnostem dramatické události. Muž za volantem škodovky byl transportován do nemocnice a policisté se věnovali výslechu zbývajících aktérů. Ovšem jazyková bariéra byla nepřekonatelná do okamžiku, kdy si jeden z příslušníků uvědomil, že zná Mira, který čínsky umí perfektně. Pak už šlo všechno jako na drátku. Školák významně pomohl s překládáním a díky tomu byla silnice bleskově zprovozněna.

„Maminka se narodila v Číně, takže učit se tenhle jazyk mi přišlo naprosto přirozené. Vyplatí se ovšem ovládat i jiné cizí řeči," podotkl skromný sedmák směrem ke spolužákům. Kluci a děvčata z jeho třídy v závěru setkání s mluvčí diskutovali o dopravě, kyberkriminalitě a jiných ožehavých tématech.