Věčný boj svádí učitelé se svými žáky. Někteří totiž nedokáží vydržet pár minut bez mobilního telefonu a výuka je tak mnohdy rušená. V mirošovské devítiletce udělali jednotná pravidla a kluci a holky je musí dodržovat. Jinak se také stane, že pro přístroj si do školy přijdou rodiče.

„Ve školním řádu už máme, že během výuky jsou mobily v tašce a vypnuté. Jenže některé děti to nedodržovaly a každý z učitelů k tomu měl jiný přístup," vysvětlil ředitel ZŠ Mirošov Rostislav Judl. „Některý vyučují něco toleroval, jiný zase mobil ihned zabavil. Proto jsem udělal jednotná pravidla, se kterými budou seznámeni žáci i rodiče," vysvětlil.

„Ve sboru byly takové názory, jako že zakázat mobily o přestávkách, ale to se mi nelíbilo, protože dnes je mobil bohužel už součástí našeho života. A nechtěl jsem plošně potrestat i slušné děti, které pravidla dodržují," uzavřel Judl.

Samotní rodiče takový přístup školy samozřejmě vítají. „Dcera má mobil hlavně proto, že je dojíždějící. Pokud bych se dozvěděla, že ho používá při hodině, určitě bych jí ho zabavila sama, a to do doby, než by si uvědomila, že řád školy a různá nařízení se zkrátka neporušují. Doufám a věřím, že všechny děti to budou dodržovat," svěřila se jedna z maminek.

„Myslím si, že v dnešní době, kdy děti bez mobilních telefonu neudělají ani krok, je dobře že škola zavedla takovéto opatření," dodala další z maminek Marcela Lincová.