Děti opět začaly chodit do školního zařízení. Mnoho rodičů tak čeká velký finanční nápor. Řeší se také otázka, zda se zdražují školní obědy a co vše se pro ně navýší.
„Obědy nezdražujeme. Není k tomu důvod. Kuchyně ve školce se rozjela bez problémů. Je zde zkušená a spolehlivá kuchařka Radka Kraidlová," uvedl ředitel mirošovské devítiletky Rostislav Judl. „V současné době je zde nové moderní vybavení a ještě probíhají drobné úpravy," uzavřel. Ceny za obědy v Mirošově jsou stanovené podle věku dítěte. Pro kluky a holky od 7 – 10 let jsou za třiadvacet korun, pro děti od 11 do 14 let za pětadvacet a pro starší patnácti za sedmadvacet. Ve školní jídelně se mohou stravovat i ostatní obyvatelé města. Jeden oběd zde vyjde na pětašedesát korun. Škola také před dvěma lety zavedla svačinky, o který projevily zájem desítky dětí.

Ani Hrádečtí k tomuto kroku nepřistoupili. „Ceny i pro letošní rok zůstávají stejné. Není prozatím důvod, proč bychom měli zdražit," sdělila vedoucí školní jídelny v Hrádku Vlasta Vasková.

Ve Zbiroze nám ředitelka školy Květuše Horáková také sdělila příjemnou zprávu pro rodiče. „Obědy nezdražujeme, finančně vycházíme, takže k tomu není důvod."

Oslovení rodiče jsou rádi, že nemusí sahat hlouběji do peněženky. „Ceny za obědy nejsou ve školách tak hrozné, ale rozhodně je dobrou zprávou, že se nebude zdražovat," svěřila se Lenka Poláková. „Přitom, co vše musíme na začátku roku vše platit, ať už pomůcky a podobně, je to skvělé," uzavřela.
„Syn se ve školní jídelně stravuje rád. Rozhodně má každý den teplý oběd a to je pro nás důležité. Ceny jsou fajn," dodala Eliška Kopecká.