„Mohli jsme zvítězit výraznějším rozdílem, dokonce bych řekl, že ve druhém poločase byla naše převaha ještě výraznější. Bakoš, Kolář nebo Petržela neproměnili další slušné šance, přesto jsem spokojený," nezastíral kouč Viktorie Pavel Vrba.

„Slavia hraje i na hřištích soupeřů útočný fotbal. Nám se ale podařilo využít naši zbraň, rychlou přechodovou fázi, dvakrát jsme skórovali z brejku," těšilo kouče.

Viktoria tak po skalpu Pražanů dál živí naději na obhajobu titulu. „Stále však musíme čekat na klopýtnutí našich soupeřů, Liberce a Sparty," připomněl Vrba.

A jak vnímal plzeňský lodivod na elektrizující atmosféru vyprodané Doosan Arény?

„Samozřejmě je příjemné, když vás povzbuzuje plný dům. Jsem rád, že nás fanoušci podporují a věřím, že dorazí i na souboj s Příbramí," láká sympatický kouč. „Doufám, že je opět potěšíme vítězstvím, třeba i vyšším než v dnešním souboji," uzavřel s úsměvem na rtech trenér Vrba.

Jeho protějšek pochopitelně příliš důvodů k radosti neměl.

„Utkání se mi hodnotí těžko. Hned zkraje zápasu jsme se dostali mohli dostat do sedla, místo toho jsme po Nitrianského školácké chybě inkasovali," zlobil se kouč Pražanů Martin Poustka.

„Druhá branka též pramenila z naší minely, když zkušený Vlček namazal domácím do brejku," hlesl slávistický kouč. A pouštět Plzeň do podobných šancí, to se rozhodně nevyplácí.

„Mají kvalitní hráče, kteří umí takovéto minely potrestat," byl si vědom lodivod Slavie. „Na jaře nás sužují zranění, těžko lepíme sestavu," posteskl si Poustka.

Martin Šiška