Policejní hlídka byla v první polovině března v odpoledních hodinách vyslána do menší obce na Sušicku k muži, který se chystal spáchat sebevraždu. „Šlo o 32letého muže, který se chystal oběsit na půdě rodinného domu. Muž byl v malém průlezu a hlídka se k němu nemohla dostat, protože vytáhl žebřík k sobě nahoru. S mužem už byla v kontaktu záchranná služba, avšak pokusy rozmluvit mu jeho čin nebyly úspěšné. Muž své výhrůžky naplnil,“ informovala mluvčí policie Barbora Šmaterová.

Policisté v tu chvíli neváhali. „Jeden našlápl do nastavených rukou druhého policisty a vyhoupl se až na půdní prostor. Poté okamžitě odtáhl muže do bezpečného prostoru, přeřezal oprátku a spustil žebřík,“ uvedla mluvčí. Rychlou reakcí se podařilo oběšenému muži uvolnit dýchací cesty a záchranářům dostat se k němu na půdu.

Vladimír Liška u Krajského soudu v Plzni
V hádce kvůli nepořádku dvakrát bodl, za vraždu si odsedí deset let

Muže převezli záchranáři do nemocnice k dalšímu ošetření. Ještě předtím ale u něj policisté provedli dechovou zkoušku s výsledkem 2,3 promile.

Druhý den čekalo policisty milé překvapení. „Dotyčný muž jednoho ze zachraňujících policistů telefonicky kontaktoval a děkoval mu za záchranu života. Policistovi řekl, že to od něj byla hloupost a je rád, že je naživu,“ dodala Šmaterová.