Od prvního ledna začala fungovat městská policie v Mýtě, Holoubkově a Medovém Újezdu. Obce a město se dohodly, že chtějí zvýšit bezpečnost a potlačit tak rostoucí kriminalitu. Tři strážníci, kteří byli vybraní už v září, prozatím mapují terén.

„V současné době čekáme na uniformy. Tam, kde je máme objednané byly inventury, takže se to pozdrželo," sdělil starosta Mýta František Končel. „Prozatím strážníci mapují terén a vše se pozvolna rozbíhá. Seznamují se také s tiskopisy, které nám poskytla Městská policie v Příbrami," vysvětlil. Zde byli také vybraní ochránci zákona na tříměsíčním školení, které skončilo v prosinci. Složili zkoušky a od ledna mohou tuto funkci vykonávat.

„Dokončujeme také dovybavení kanceláře, kde budou sloužit. Budou zde mít dvě místnosti, kuchyňku a sociální zařízení," vyjmenovával Končel. „Každý měsíc bude rozplánovaný rozpis služeb a zaměstnanci budou střídat denní a noční směny. Rozdělí se také práce o víkendu a ve svátek," konstatoval pro Deník před nedávnem starosta Holoubkova Lukáš Fišer.

O tom, že budou strážníci neustále v pohotovosti svědčí i fakt, že i přesto, pokud se lidé nedovolají na služebnu v Mýtě a policisté budou v terénu, telefon bude přesměrovaný na mobil. Vždy bude někdo v pohotovosti. Sloužit zde budou dva muži a jedna žena. Pomocnou ruku pro nově budovanou služebnu podaly Strašice, Hořovice, Rokycany a Příbram. Kriminalita by tak mohla být ve zmíněných obcích díky městským strážníkům výrazně nižší.