V Základní škole Jižní předměstí si místo se školáky vyměnili dělníci. Včera se zařízení týkaly hned dvě kontrolní akce.

Pavilon školní kuchyně a jídelny totiž prochází rekonstrukcí. Předělává se rovněž vzduchotechnika a vzhledem k tomu byla s předstihem zahájená i první etapa připravo-vaného zateplování devítiletky. Momentálně se týká jen střechy zmíněné budovy, aby se do ní znovu nemuselo zasahovat. „Dříve ji kryl plech, umístěný na dřevěném roštu či malém krovu pod ním," sdělil Jaroslav Štván, vedoucí střediska zhotovitelské firmy BIS. „Nyní se střecha zatepluje polystyrenem a bude ve spádu. V nejvyšším místě má vrstva dosahovat jednase-dmdesáti centimetrů. Horní polystyrenové desky jsou opa-třené asfaltovou vrstvou, která se svaří. Na ní přijde položit a svařit další plocha asfalto-vé lepenky. Tím budou vlastně dvě hydroizolace nad sebou," informoval za subdoda-vatele PE-Stav šéf Radek Pešta. Do konce měsíce bude podle něj zateplení střechy hotové.

Souběžně s pracemi na střeše pokračují i práce uvnitř. Všude drnčí pneumatická kladiva a vrtačky, pokračují bourací práce a odstraňování suti. Zároveň s tím se dělá na výměně sítí a montáži vzduchotechniky.

„Podle informací se vše děje v souhlasu s časovým harmonogramem, skluz z počátku stavby je dohnaný," uvedl ředitel Bohumil Nosek.

„Rozpracovanost na místě je každopádně veliká. Zbývá toho udělat strašně, stavbaři však ujistili, že vše stihnou. Se sítěmi byla spousta předělávání, ale teď už by mělo na řadu přijít betonování podlah a potom nahazování a obkládání," dodala ke stavu dění místostarostka Marie Hlávková.