Stylový příjezd si v sobotu odpoledne připravili recesisté, kteří se zúčastnili tradiční Křimické neckyády.

Na Mži letos vyrazilo devět plavidel. Zhruba kilometrovou trasu z Malesic do Křimic absolvovali piráti na Černé perle, kolotočáři, Vietnamci nebo Pobřežní hlídka. Poslední posádku, jež u přihlížejících vzbudila velký ohlas, tvořili muž převlečený za Miloše Zemana a jeho bodyguardi. Tři pánové v oblecích nejdříve pomáhali panu prezidentovi nastoupit do člunu, pak se mu vydali krýt záda z vlastního plavidla. Na akci nechyběl ani tiskový mluvčí Jiří Ovčáček ztvárněný jako polystyrenová ovce.

„Akce se účastníme pravidelně. Jsme sehraná parta kamarádů. Pokaždé se snažíme přijít s nějakým vtipným nápadem. Věděli jsme, že prezidentská plavba na člunu u ostatních zaboduje. Přípravy se vždycky snažíme vypilovat. Masku Miloše Zemana jsem si objednal na internetu. Abych působil věrohodněji, naučil jsem se pár jednoduchých pohybů a gest,“ popsal přípravu Lukáš Čečil coby Miloš Zeman. Inspiraci prý čerpal především při sledování televizních zpráv. Doplnil, že jeho kolegové Josef Vild, Jan Luža a Tomáš Voves v rolích osobních strážců si obleky pořídili v second handu.

Ačkoli si prezidentská návštěva myslela na první místo, nakonec skončila na těsné druhé pozici. Zlatou medaili si vysloužili kolotočáři, bronz brali piráti.