Je už čtrnáct dnů zavřena kvůli tragické události. Druhý červnový den tu skoncoval se životem sebevrah a poškodil přitom poslední díl z řady prstenců, které pozorovatelnu obepínají. Stavbu tak čeká oprava!

„V úterý zde budou úřadovat horolezci," potvrdila včera místostarostka Marie Hlávková. „Přizvaný projektant sice rozhlednu prohlédl a celkový stav označil za uspokojivý. Nicméně vyrábí se nový díl, který musí poškozenou část nahradit," zdůraznil starosta Vladimír Šmolík.

Kvůli potenciálním sebevrahům se prý žádná opatření realizovat nebudou. „Situaci jsme projednávali v radě města. Zabezpečení rozhledny nemá smysl," vysvětlil starosta. „Síť, která by se instalovala okolo horní kopule, by sice účel splnila, ale když bude chtít někdo skočit, bude to možné i ze schodiště, které vede nahoru," dodal starosta. Připomněl, že ukončit život lze i z dálničních mostů a dalších rozhleden v rámci okresu. Zákaz vstupu však návštěvníci nerespektují. Denně jich navštíví rozhlednu údajně několik desítek.