„V tomto horkém počasí je nejlepší frizzante, perlené víno, lehce podchlazené, to se pak dobře pije. My jsme tady na Kozlu už podruhé a můžu potvrdit, že Plzeňáci víno milují. Jejich zájem je veliký a hodně se i ptají na jednotlivé odrůdy. Ceny jsme udrželi pro letošní rok pořád stejné, i když nám asi desetina úrody pomrzla,“ řekl Radek Bezušek, sklepmistr Vinařství Zimolka.

Zálibu ve vinných speciálech registrují v posledních letech i ostatní vinaři.

„Frizzante je trend teď všude. Nápoj se krásně hodí k teplému počasí, protože jeho bublinky lákají k osvěžení. Co můžu posoudit, tak tady na Plzeňsku převládá obliba růžového polosladkého, u nás na Moravě se pije spíše bílé suché až polosuché. A aby vás příjemně osvěžilo, tak by se mělo pít vychlazené na 4 až 8 stupňů,“ vysvětlil someliér Lukáš Polišenský z Vinařství Rauš.

Za vstup na festival vína a jídla se na zámku Kozel neplatilo, nicméně kdo chtěl vína u některého ze 14 vinařství ochutnávat, musel si u speciálního stanu zakoupit degustační sklenku.

Na tradičním festivalu Víno a jídlo na Kozlu nabízelo svá vína 14 moravských vinařství, které doplňovaly stánky s kulinářskými specialitami. | Video: Deník/Pavel Bouda

„Slouží jako vstupenka pro ty, kteří sem přišli za dobrým vínem. Stojí 70 korun a zatím jsme jich prodali asi 350 kusů,“ odhadla krátce po poledni hosteska Monique.

Součástí festivalu byla i food zóna s rozmanitou nabídkou pokrmů vhodných k vínu, ale i klasickými dobrotami jako jsou čertíci v lokši, hamburgery nebo valašské frgály. Návštěvníci také hojně využívali piknikovou zónu s možností vychutnat si sklenku vína na dece v zámeckém parku.

„Skvělá akce, víno v tomto kouzelném prostředí nemá chybu. Pokud to bude i příště, určitě sem zase přijedeme,“ prohlásila třiadvacetiletá Markéta, která dorazila z Plzně se svým přítelem Davidem.

Zkrátka v zámeckém parku nepřišly ani děti, které se mohly zabavit na skákacím hradu, na kolotoči nebo v tvořivých dílnách.