Nehoda se stala ve středu kolem třinácté hodiny, tedy v době, kdy se děti nacházely ještě v objektu, ovšem v jiné místnosti. Nákladní vůz naboural do průčelí objektu, poškodil rohovou část budovy.

Přestože se nejednalo o vážnou dopravní nehodu, nikdo z osazenstva školky, ani řidič automobilu neutrpěl zranění, na místo bylo nutné povolat kromě policistů a hasičů také statika. „Při nehodě byl poničen plot, stav budovy musel posoudit statik. Konečnou zprávu ještě obdržíme, ale podle předběžného vyjádření není objekt vážně poškozen. Škoda tak vznikla pouze na omítce,“ dodala starostka.

Z mateřské školy tedy nebylo po nehodě nutné nikoho evakuovat, také další den byla školka v běžném provozu. Pouze na zahradu děti kvůli poškozenému plotu nemohou.

Nákladní vůz narazil do objektu mateřské školy v Tisové.Zdroj: HZS Plzeňského kraje

Tachovští profesionální hasiči, kteří na místě zasahovali, konstatovali, že k úniku provozních kapalin z nákladního automobilu nedošlo, hasiči tak zajistili místo nehody a řídili dopravu. 

Jak Deníku sdělila mluvčí Policie České republiky Dagmar Jiroušková, 42letý řidič nákladního automobilu jedoucí od Tachova nezvládl pravotočivou zatáčku a uvedl vozidlo do smyku. „Přítomnost alkoholu, či jiných omamných látek u řidiče zjištěna nebyla. Dotyčný policistům řekl, že reagoval na koně, který se měl na komunikaci nacházet. Policisté tuto informaci prověřili, ale koně ani možné stopy po zvířeti nenašli.“ 

Obec nyní čeká oprava poškozených částí objektu.