První říjnový víkend se u Hadačky na severním Plzeňsku zabil sedmašedesátiletý důchodce, o pouhých pár dnů později u Horní Lukavice čtyřicetiletý Bulhar. Poslední ze série tragédií se stala v pondělí dopoledne na té samé silnici u Vysoké Libyně poblíž Kralovic. Krajští policisté podle slov své mluvčí Martiny Korandové považují tuto silnici dlouhodobě za nejnebezpečnější v celém kraji. Zejména upozorňují na místa mezi Švihovem a Dehtínem na Klatovsku a právě u Horní Lukavice.

Pondělní nehoda se stala skoro až na hranici se Středočekým krajem. „Za Vysokou Libyní směrem na Žatec se ráno střetl osobní vůz s kamionem. Hasiči vyprošťovali řidiče osobního vozu, kterého do své péče převzala záchranná služba," sdělila nám mluvčí hasičů Plzeňského kraje Pavla Jakoubková.

Lékařská péče ovšem byla zbytečná. „Řidič utrpěl zranění, která byla neslučitelná se životem," informovala nás mluvčí plzeňských záchranářů Lenka Ptáčková.

Vinu na nehodě nese právě devětadvacetiletý řidič osobního vozu Opel Astra. „Ten vjel při projíždění pravotočivé zatáčky do protisměru, kde se čelně střetl s kamionem," sdělil policejní mluvčí Josef Aubrecht.

Policisté na místě řídili dopravu. Silnice byla průjezdná až po poledni.