I tehdy skončil výlet matky s dítětem do hor násilnou smrtí potomka. Žena podřízla svoji dceru a pak se pokusila o sebevraždu. Přežila, a tak byla později odsouzena za vraždu.

Vše začalo počátkem září 2012, kdy tehdy 47letá Marie S. odjela s 19letou dcerou, jíž říkala Zlatuška, z Prahy. Prodaly tam byt a zamířily na Šumavu. Marie S., která se zabývala esoterikou a která věří na posmrtný život, to později u soudů vysvětlovala tím, že v Praze obě po jejím odchodu od manžela, který později také spáchal sebevraždu, prožívaly velmi složitý život, byly v bezvýchodné situaci. Tvrdila, že Zlatuška postupně ztrácela kontakt s realitou a přestávalo ji bavit žít. Ona sama se jí marně snažila pomoci najít radost ze života, a to přes spolupráci s psychiatry a psychology. A tak se nakonec podvolila jejímu přání odejít z tohoto světa společně.

Matka s dcerou si postavily u šumavské Svinné Lady stan, v němž přebývaly.Matka s dcerou si postavily u šumavské Svinné Lady stan, v němž přebývaly.Zdroj: PČR

Matka s dcerou si postavily u šumavské Svinné Lady stan, v němž přebývaly. Podle Marie S. se dohodly, že se otráví antidepresivy a hypnotiky, jež užívala Zlatuška. Medikamenty je ale neusmrtily, a tak dcera matku požádala, aby ji zabila nožem. Matka ji nejprve pořezala na zápěstích, a když dívka stále žila, podřízla jí nožem na koberce krk. Později to u soudu nazvala aktem lásky, dceři prý tak pomohla zbavit se pozemského utrpení.

Štěně z množírny. Ilustrační foto.
Německý gang vydělal miliony na českých štěňatech

Následně chtěla spáchat sebevraždu sama, ale způsobila si jen méně závažná zranění. Když si šla  k potoku pro vodu na zapití dalších léků, potkali ji turisté, kteří přivolali pomoc záchranářů.

Podle znalců netrpěla žena v době spáchání činu žádnou duševní chorobou ani poruchou. Krajský soud v Českých Budějovicích ji za vraždu potrestal osmiletým nepodmíněným trestem. Odvolací Vrchní soud v Praze ale došel k závěru, že je trest nepřiměřeně mírný, a zvýšil ho v srpnu 2013 na 11 let.