Neopatrnost a důvěřivost vůči neznámým lidem se nevyplatila poškozenému dvacetiletému muži. V květnu si ho pozvala na návštěvu mladá žena, s níž se v uvedený den měl seznámit. Ta předtím ale navedla komplice, že by mohli mladíka, se kterým se čerstvě poznala, okrást.

V inkriminované době, kdy měla ve svém pokoji nového známého, zpřístupnila prostor pro komplice a sama pak místnost opustila.

S příborovým nožem poté muž vešel do pokoje, nic netušícímu návštěvníkovi ho přiložil na krk a požadoval od něho hotovost. Mladík se vzdal své peněženky, ze které nenechavec vyndal hotovost ve výši téměř 2 tisíce korun. „Poškozený neváhal a volal na linku 158, ale mobil mu měl muž vytrhnout z ruky a hovor u- končit," konkretizovala mluv- čí PČR Hana Kroftová. Informovala, že vzápětí, opět s pohrůžkou nože, požadoval, aby mu muž mobil zapůjčil. Poté mu z telefonu odebral sim kartu, kterou zničil, načež mu telefon vrátil.

„Neopatrnost a důvěřivost se poškozenému nevyplatila. Proti oběma osobám už vyšetřovatel zahájil trestní stíhání," uzavřela Kroftová.