V zařízení pojmenovaném po dr. Bohuslavu Horákovi se v úvodu akce pochlubili mladí přírodovědci, kteří se účastnili speciální muzejní soutěže. Letem světem vynálezů byl pak zábavný a naučný blok na dvanácti stanovištích. V rolích mužů a žen, kteří svými objevy přepisovali dějiny, se ocitli pracovníci muzea! Před půlnocí čaroval kouzelník Artin.

Na demarkační linii se odehrávala další část programu. Exponáty, z nichž většina účinkovala na Bahnech 2014, byly zajímavě nasvíceny.

Nevynechali jsme ani hvězdárnu. Ředitel Karel Halíř se stal průvodcem pro desítky návštěvníků, které neodradila šedivá obloha. „Dalekohled ze Spojených států amerických stál při příznivém kurzu dolaru 700 tisíc korun a otočné zařízení z Itálie vyšlo na půl milionu," upozorňoval v kopuli na chloubu areálu. Alespoň teoreticky přiblížil způsob fotografování vesmírných těles. Mimochodem Rokycany mají někde hodně vysoko svoji planetku! Malí i odrostlejší zájemci si mohli prohlédnout alespoň Rokycany pěkně zblízka a tečkou za jejich putováním za hvězdami byla přednáška v sále.

Noc muzeí oslovila letos 395 institucí ve 132 městech.