Majáky sanit a policejních vozů vzbudily v noci z úterý na středu rozruch v plzeňské Mandlově ulici. V jednom z bytů v tamním paneláku došlo po půlnoci k pokusu o vraždu. Třiapadesátiletý opilý muž vzal na o čtyři roky mladší ženu nůž.

Žena utrpěla vážná zranění, která ohrožovala její život. Útok přežila, její partner skončil v rukách policistů. Měli by ho dobře znát - v minulosti se podle našich informací už zabývali tím, že ženě vyhrožoval.

Často měli spory a hádka všemu předcházela i tentokrát. "Na místo činu ihned vyjeli policisté, kteří poraněné ženě poskytli první pomoc a na místě provedli neodkladné a neopakovatelné úkony. Podezřelého muže na místě zadrželi a převezli do policejní cely. Na základě dechové zkoušky byla u podezřelého zjištěna přítomnost alkoholu," popsala výjezd policejní mluvčí Pavla Burešová.

Útočníka během středy čeká výslech. "Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu. S ohledem na to, že případ je samém počátku, nebudeme v tuto chvíli zveřejňovat žádné bližší informace," dodala Burešová.

V Plzni jde o další pobodání mezi partnery v relativně krátké době. V polovině května vzala na svého druha nůž 43letá Slovenka. Zabodla mu ho do hrudníku po hádce a popíjení alkoholu.