Alergici budou mít usnadněný výběr jídel. V našem regionu, stejně jako jinde v republice, musí být konzumentům už zanedlouho jasné, jaké alergeny jídla obsahují. Od 13. prosince vstupuje v platnost nařízení Evropského parlamentu a Rady EU o poskytování informací týkajících se potravin.

„Mimo jiné ukládá povinnost provozovatelům restaurací či společného stravování sdělit zákazníkovi informace o obsahu alergenů obsažených v pokrmech," sdělil Deníku Roman Buras z rokycanského pracoviště Krajské hygienické služby Plzeň. Objasnil také, že se jedná především o čtrnáct skupin nejrozšířenějších alergenů, které musí být informačně zohledněné.

„Potravinových alergií přibývá, stejně jako celkově narůstá počet alergií. Ty potravinové mají různé projevy. V raném věku je to nejčastěji ekzém, v dospělosti se při konzumaci alergenní potraviny většinou objevuje svědění sliznice dutiny ústní, patra, nosu a spojivek," uvedla rokycanská alergoložka doktorka Hana Ringlerová. Zkřížená reakce bývá u alergií na pyl stromů s alergií na lískové ořechy, jablka a peckoviny. Závažnou formou potravinové alergie je celková anafylaktická reakce, jež může mít průběh ohrožující život. Naštěstí je vzácná. V jejím případě bývá nejčastěji jako alergen zjištěné rybí maso, ořechy semena rostlin , soja či vajíčka.

Více informací v dnešním vydání.