Majitelům ubytovny v Zeyerově ulici, kde v současné době žije kdysi úspěšná romská zpěvačka Věra Bílá, došla trpělivost. Na základě článku, který se objevil v bulvárních médiích, chtějí dát Bílé výpověď z nájmu. Argumentují tím, že nejsou nuznou ubytovnou, jak v článku zaznělo.

Kauza gradovala v závěru týdne. Po informacích v bulvárních novinách (zařízení tu bylo popsané v negativním světle), se její provozovatelé naštvali. „Budova v jižním cípu města splňuje všechny hygienické i požární předpisy pro provozování takového typu ubytování. Slouží pro sociálně slabé občany," vysvětlil jednatel firmy RAD-VEN Radek Kofroň. „Na bydlení a živobytí nájemníkům přispívá sociální odbor úřadu v Rokycanech. Každý bydlící má možnost z naší ubytovny odejít. Což se však neděje, protože je jednodušší pro tyto lidi brát podporu, nechodit do práce a nadávat na zřízení. My i město se snažíme s ubytovanými vyjít. Nehledíme na rasu ani národnost. Pokud se chovají dle předpisů a lidského soužití, nemáme s nikým problém," pokračoval.

„Ničení a poškozování zařízení je čistě věc bydlících. Všichni se znají a moc dobře vědí, kdo a jak se na ubytovně chová. Proto zvažujeme, dle zmiňovaného článku o nuzné ubytovně, s paní Věrou Bílou ukončit Dohodu o ubytování s měsíční výpovědní lhůtou," konstatoval Kofroň.

„Je až s podivem, že něco napíšou, aniž by se přesvědčili o skutečnosti. Byli bychom tedy rádi, aby kdysi proslulé romské zpěvačce našli adekvátní bydlení, které samozřejmě poté zveřejní a představí v tisku," pokračoval pronajimatel a doplnil: „Rádi určitě pomůžeme se stěhováním, které si budou moci zdokumentovat. Pozveme další bulvární listy, aby tedy všichni viděli, o jak nuznou ubytovnu se jedná. Chtěli bychom ubytovnu zvelebit a opravit. Jenže by to po měsíci vypadalo úplně stejně. Ti lidé si takový způsob bydlení vybrali sami. Nechtějí žít jinak a investovat do rozsáhlých oprav v tomto případě nemá smysl," vysvětlil Kofroň.

Ještě během včerejšího dne se z redakce bulvárních novin ozvali jednateli společnosti. „Přišli s telefonickou omluvou a také velkou prosbou, abychom hlavně Bílou nevyhodili. To nám ale nestačí. Naší ubytovnu označili za nuznou a my bychom rádi, kdyby vše v dalším článku uvedli na pravou míru," uzavřel Kofroň.