Baštou dobrovolných hasičů Rokycanska se staly Němčovice. Na nedávno otevřeném hřišti ve Višňovce se konalo okresní finále v požárním sportu. „První částí byla okrsková kola. S různou účastí i kvalitou a každopádně zde registrujeme sedm družstev mužů a čtyřikrát je zastoupeno něžné pohlaví," usmíval se starosta okresního sdružení Miroslav Frost.

Domácí se připravili na účastníky takřka profesionálně. Dokonale sestřižený trávník fotbalového hřiště, elektronická časomíra i občerstvovací servis, to vše přispělo k lesku závodu. Obsahoval tři části štafetu, běh na sto metrů s překážkami a chybět nemohla královská disciplina požární útok! Jednotlivá umístění se sčítala a nejlépe na tom byl pochopitelně sbor s nejnižší cifrou.

Muži: Favorizované Kornatice nezaváhaly. Mají zkušenosti z kvalitních soutěží v regionu a konkurenci nenašly ani na severu Rokycanska. S převahou zvítězily ve všech třech fázích. O příjemné překvapení se postaral Nevid. Nedávno doma slavil jubileum a po generálce si mužstvo vedlo výtečně mezi okresní elitou. Dvakrát druhé a jednou třetí místo znamenalo pomyslné stříbro. Nadvládu jižanů potvrdil třetí Mirošov. Za Holoubkovem následoval výrazný bodový odstup. Zde je konečné pořadí:

1. Kornatice (umístění 3), 2. Nevid (7), 3. Mirošov (9), 4. Holoubkov (12), 5. Volduchy (18), 6. Němčovice (19) a 7. Mlečice (19).

Ženy: Mezi kvartetem družstev to bylo o poznání vyrovnanější. Dlouho to vypadalo na jasnou záležitost Zbiroha, jenže útok se lídrovi nepovedl (až 3. pozice) a bylo z toho drama.

1. Zbiroh (umístění 5), 2. Volduchy (6), 3. Líšná (9), 4. Mlečice (10).

Jednotlivci muži: Na start se v individuální soutěži postavilo 29 chlapů. Na stupně vítězů nikoho nepustili Kornatičtí. Triumfoval Jan Skala časem 16,95 vteřin před Liborem Skalou (19,89) a Karlem Krumlovským (20,58). Pod ´bednou´ se umístili dva zástupci Mirošova Václav Šmatlák (20,66) a Michal Charužín (21,31).

Jednotlivci ženy: Nejlépe si počínala Miloslava Ježková z Volduch. Zdolal trasu za 23,86 vteřin. Druhá skončila Markéta Zdvořanová (25,83) ze Zbiroha a třetí je ze stejného celku Nikola Svobodová (26,19). Čtvrtá byla Lucie Šnaj-drová (Volduchy), pátá Agata Vančo Kiszka (Líšná), atd. Celkově se prezentovalo 15 děvčat.

Další kolo se týká krajského vrcholu za účasti nejlepších kolektivů z okresů.