Dorazili ze šesti mateřinek, a to z Oseka, Radnic i rokycanských MŠ Školní, Harmonie, Pohádka a nemohli chybět ani zástupci hostitelské školky U Saské brány (dále SAS), která všechny na akci pozvala. Po loňském úspěchu to letos byl už druhý ročník a kolegové z MŠ Čechova ulice a Slunečnice litovali, že jim vítězové školních kol onemocněli, takže jejich ´slavíčci´ nemohli svůj um předvést.

„Jsem moc rád, že děti zpívají a baví je to. Všechny se krásně soustředily," uvedl za porotu hudební znalec Jiří Frolík a jinak též sbormistr Cantate. „Všichni si vedli dobře a zpívali s chutí, což je hlavní. Tréma byla, ale ne taková, že by jim to zkazila. Paní učitelky se nervovaly víc," usmívala se druhá porotkyně hudebnice Kamila Pelikánová. Potěšená byla i tím, že mnozí z malých dokonce hráli na jednoduché nástroje, o doprovod na kytaru či klavír se postaraly učitelky. „Ne však ve všech případech, někdy děti zpívaly i samy, a to je nejtěžší," hodnotila porotkyně.

Poté, co se soutěžící pochlubili rozmanitými písničkami, zazněly moderní i klasické, zasedla k nelehkému úkolu rozhodování komise. Na hlavní aktéry i jejich doprovod mezitím čekala svačinka a hry. Vyhlášení vítězů ale při pohledu na vystavené ceny očekávali netrpělivě. „Už to bude? Už to bude…," zaznívalo skandování. Ředitelka hostitelské mateřinky je dlouho volat nenechala. „Vyhráli jste všichni," oznámila, sotva začaly čerstvě vyplněné diplomy osychat. Však také na každého čekala veliká ´zlatá´ medaile z pravé čokolády. Kromě ní neodešel nikdo ani bez pěkné píšťalky, takže rázem zazníval školkou mnohohlasý koncert.

Nejvyšší ocenění si v nej- mladší kategorii vysloužila Johanka Skočilová z MŠ Pohádka. Druhý byl Jakub Elstner z MŠ SAS a na třetím místě se za společné duo umístily dvě Terezky Valentová a Lippertová z MŠ Harmonie.

Dokončení v sobotním vydání Rokycanského deníku.