Přes nenadálé komplikace, které si výstavba nového 78 metrů dlouhého tobogánu plaveckého bazénu v Rokycanech vyžádala, datum zahájení provozu se měnit nebude. V sobotu 17. prosince nadejde jeho velký okamžik.

Zmíněné problémy se týkaly fasády. „Ukázalo se, že bude nutné provést práce, které by po montáži tubusu tobogánu nebylo možné udělat. Tím se navazující práce posunuly. Změny se týkaly zateplovacího systému hlavní budovy. Dokud se neupravila její fasáda, nebylo možné pokračovat," konstatoval první místostarosta Tomáš Rada. V současnosti už je konstrukce tobogánu dokončená.

„Obklady ve věži jsou dokončené, momentálně se provádí montáž zábradlí a také osvětlení, začaly už i malířské práce," uvedl vedoucí areálu Jaroslav Moravec.

Stavba tobogánu město vyšla na 17 milionů a 354 tisíc korun (bez DPH).

Vstup do přistavěné věže je z haly a po zdolání schodů se zájemce ocitne na startu. Možnost vydat se na trasu tak jako jinde signalizuje semafor. Dole je pak umístěný snímač zabezpečení, který na semaforu rozsvítí zelenou pro dalšího, až když předchozí projede. Tobogán je vybavený i časomírou a pro-světlovacími body. Na počát-ku je v tubusu prosvětlený městský znak. Postupně následují prosvětlená písmena slova Rokycany a ve finále je to opět symbol města.

Zmíněného 17. prosince bude veřejnosti umožněný vstup do bazénu od 9 do 22 hodin. V 9.15 hodin starosta Václav Kočí odstartuje plaveckou vytrvalostní štafetu (dvanáctihodinovou, zájemci se mohou hlásit) a v 9.30 absolvuje jako první zahajovací jízdu na tobogánu.