Počínaje 1. březnem vstoupili odboráři Rokycanské nemocnice, a. s., jejímž zřizovatelem je Plzeňský kraj, do stávkové pohotovosti. Důvodem je platová diskriminace ve zdravotnictví. Ne všichni zaměstnanci totiž letos dostali vládou slíbené desetiprocentní navýšení platů. Navíc ani v minulých letech nemocnice podle předsedy odborové organizace Františka Kuneše nepřidala svým zaměstnancům tolik, kolik slíbila.

„Nechceme, aby náš krok ohrozil pacienty, chceme jen, aby už s námi začal někdo jednat. Poslali jsme po dvou dopisech premiérovi a hejtmanovi, psali jsme i předsedům všech stran. Nikdo neodpověděl. Informovali jsme samozřejmě i vedení nemocnic. Ředitelce jsem na dozorčí radě jedenadvacátého února sdělil, že pokud se situace nezačne řešit, odborová organizace vyhlásí k prvnímu stávkovou pohotovost a oznámí to i veřejně. Přesto jsme s oficiálním oznámením ještě den vyčkali," říká Kuneš.

„Úhradová vyhláška v plném rozsahu na desetiprocentní zvýšení platů zdravotníků nestačí, o dalším postupu je krajem slíbené jednání kolem pololetí. U nezdravotnického personálu jsem na zvýšení mezd nedostali do rozpočtu nic, ale přesto jsme jim aspoň o dvě procenta tarifní plat zvýšili," uvedla ředitelka nemocnice Hana Perková. „Kdybych ty peníze měla, tak jim je dám. Celá stávková pohotovost proto také není zaměřená proti managementu naší nemocnice,"zdůraznila.

Odboráři se dovolávají toho, že stát by měl zabezpečovat dostupnou a dostatečnou zdravotnickou péči pro všechny, ale takhle při současně platové ´diskriminaci´- nemocnice, které jsou v péči malých obchodních společností, začnou odchodem pracovníků zanikat. „Obrovským problémem našeho zdravotnictví se stalo, že z malých nemocnic udělali akciovky. Pracuji pro zdravotnictví šestačtyřicet let a nechceme nemocnici v Rokycanech zavírat. Ovšem třeba zámeč-ník dal už výpověď a elektrikář a instalatér si shánějí místo. Nechtějí práci za 15 700 hrubého dělat, když mohou mít o několik tisíc jinde víc. Nebo pomocná kuchařka s dvacetiletou praxí, která odpracuje i dvě soboty a neděle, si v odnese 11 700 korun čisté mzdy," říká Kuneš a ptá se, kdo bude tyhle práce dělat. „Lidi s praxí nenahradíte. Už to jednou zkoušeli dodavatelsky a po půl roce opatření odvolali," dodal Kuneš. Poukázal ale i na platy sestřiček, a to proč by tady měla měsíčně dostávat o sedm tisíc méně, když za stejnou práci v plzeňských nemocnicích je dostane.

Podle odborářů nemocnice byly zdravotníkům v roce 2015 mzdy zvýšeném až od června a ostatním zaměstnancům od září. V roce 2016 se mzdy zvýšily od dubna, namísto pětiprocentního nárůstu ale přidání činilo jen 3,9 %. U nezdravotnických pracovníků měla v roce 2015 průměrná mzda činit pouze 13 561 Kč a v roce 2016 pak 13 917 Kč.

ČTĚTE TAKÉ: Opravy v nemocnici nekončí