Západočeši čtvrteční přípravný, ale značně vyhecovaný zápas v Chomutově vyhráli 4:1.

Jen po 32 sekundách hry se po Čerešňákově nahození prosadil zblízka plzeňský útočník Gulaš. Piráti odpověděli stejně v závěru. Pouhé dvě vteřiny před koncem třetiny prostřelil Hyláka v brance hostů po nájezdu Havel.

Potom však góly stříleli už pouze hosté. Ve druhé části se v roli zakončovatele ukázal dvakrát Indrák.

Škodovka po pauze začala tlakem a Strakovo zakončení odvrátil jen rychlý Dvořákův zákrok. Záhy domácí gólman vyrazil Presingerovu střelu, ale na Indrákův švih už nedosáhl.

Hra se zrychlila. Gulaš pálil do tyče a konstrukci branky na opačné straně trefil po Laukově akci Koblasa. Blýskl se i Hylák, který zlikvidoval Laukův blafák.

V 36. minutě se však po buly v útočném pásmu zorientoval skvěle Stach, našel mezi kruhy Indráka a čerstvě jmenovaný reprezentant po kličce do bekhendu zvýšil na 3:1 pro Plzeň.

Plzeňský drsňák Hollweg ještě tvrdě atakoval Tomicu a následné se v pěstní bitce utkal s mstitelem Mrázkem. Po souboji opouštěl arénu se zdviženýma rukama na znamení vítězství.

Z výhry se nakonec radovali i Hollwegovo týmoví kolegové. Piráti se sice ještě snažili o zvrat, ale Valach ani Tomeček brankáře Hyláka nepřekonali a znovu neuspěl Lauko.

Ve 47. minutě se potom přes chomutovské obránce prodral Procházka, vyražený puk dolétl ke Skleničkovi a plzeňský bek svou trefou završil výhru 4:1. A to ještě Dvořák zlikvidoval velkou Strakovu šanci.

Piráti Chomutov – Škoda Plzeň 1:4 (1:1, 0:2, 0:1). Branky a nahrávky: 20. Havel (Mrázek)– 1. Gulaš (Čerešňák), 22. Indrák (Preisinger), 36. Indrák (Stach), 47. Sklenička (Procházka, Kodýtek).

Sestava Plzně: Hylák – Sklenička, Čerešňák, Kvasnička, Kaňák, Moravčík, Pulpán – Straka, Kracík, Gulaš – Stach, Preisinger, Indrák – Procházka, Kodýtek, Chalupa – Vracovský, Přikryl, Hollweg.