A proto se také občanští demokraté na včerejším jednání krajských zastupitelů pokusili Zdeňka Honze (ČSSD) odvolat. Neúspěšně, koalice sociálních demokratů a komunistů nepřipustila ani přidání bodu do programu jednání.

„Jeho jednání je neobhajitelné. Pokud občan dostane radu, aby koupil lahev čehokoli a šel se zkusit domluvit, pak to zavání korupcí," prohlásil předseda zastupitelského klubu ODS Jiří Pospíšil. Připomněl, že v minulosti uznaly soudy jako úplatek i lahev alkoholu či bonboniéru pro lékaře. „Kraj pracuje na etickém kodexu, ale zároveň říká, že je v pořádku vzít si k jednání se zaměstnancem krajské příspěvkové organizace lahvinku," dodal.

Hejtman Milan Chovanec (ČSSD) připustil, že jednání nebylo úplně v pořádku, nařídil prošetření celé situace a také doporučil opětovné připojení vody. „Pokud nestačí kapacita vrtu nebo studní, pak nechte občanům alespoň nějaký čas, aby mohli situaci řešit," apeloval hejtman. Upozornil také, že opozice sice žádá prošetření kauzy, ale zároveň už před jejími výsledky ´žádá pro radního trest´.

Podle Zdeňka Honze není důvod spojovat stížnosti Zdeňka Struhovského s jeho odpojením vody, k němuž na začátku roku došlo. Struhovský podle něj požádal o prodloužení smlouvy o připojení vody pozdě. „Vzhledem ke kapacitě se řediteli liblínského domu sociálních služeb hodilo, že nebylo zavčas požádáno," prohlásil Honz. Také řekl, že si není vědom toho, že by někomu poradil přinést řediteli Liblína úplatek. „Navíc kofolu ani nepiju, takže mi to přijde jako nesmysl," dodal radní. Honz nakonec svůj post obhajovat nemusel, pro zařazení bodu do programu byli pouze občanští demokraté.

V areálu liblínského zámku, kde Domov sociálních služeb sídlí, měl vzniknout nový pavilon. Proti němu se ohradil právě Struhovský, podobně také Asociace sdružení pro ochranu kulturního dědictví (ASORKD). Krajský úřad letos v lednu zrušil kvůli pochybení úředníků stavebního úřadu stavební povolení a vznik budovy se tak odkládá.