Jako v grotesce vypadalo řízení auta muže na Rokycansku. Dvakrát během chvíle skončil v příkopu. Policisté zjistili, že před jízdou požil alkohol.

Dvaatřicetiletý muž usedl na místo řidiče, ačkoliv má vyslovený platný zákaz řízení všech motorových vozidel. K tomu všemu se před jízdou posilnil alkoholem. Muž ve vozidle Škoda Fabia, který jel po místní komunikaci od kapličky za dálnicí D5 za Mýtem, po projetí zatáčky neměl zvládnout řízení vozidla a sjel do příkopu. Řidiči poskytl pomoc muž, který mu vozidlo z příkopu pomohl vytáhnout. Jen co se auto dostalo na komunikaci, řidič usedl opět za volant a netrvalo dlouho a s vozidlem sjel tentokrát do dalšího příkopu.

„Na místě byli přítomní mýtští strážníci, kteří jednání řidiče předali policistům. Dvaatřicetiletý muž se podrobil dechové zkoušce. Přístroj detekoval přes dvě promile alkoholu, proto následovalo lékařské vyšetření spojené s odběrem krve," konkretizovala případ mluvčí PČR Hana Kroftová.

Nyní policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.