Kaple sv. Vojtěcha, která spojené obci připadla, je využívaná i sousedy z Třebnušky a Terešova. Nachází se totiž na rozhraní území těchto vsí.

Prvního července se tam uskutečnila další slavnostní akce svatba. „Všichni hosté se dovnitř pohodlně vešli, pro sezení měli k dispozici pětašedesát míst," uvedl pyšně starosta Václav Vozák. Kaple je totiž spíše už kostelíkem a konají se v ní i koncerty. „Chceme, aby se oblíbená památka skvěla v co největším lesku. Nedáv-no jsme proto oškrabávali sokly a znovu je natírali, protože salmiak se vlkem vysrážel a udělal mapy. Uklízeli jsme i okolí. Pokud jde o přístupové cesty, ty byly upravené s předstihem. Zjara jsme na ně naváželi štěrk a utužovali ho," dodal k záležitosti starosta. Prozradil, že úřad na to vydal kolem 15 tisíc.

Ani vzhled samotného spojeného celku obcí nezůstává stranou. Naposledy teď údržbou procházela hasičská nádrž na lhotecké návsi, v níž jsou nasazené rybky. „Popraskaly betony, hrozilo, že se stěny vyvalí. Využili jsme počasí a pustili se do díla. Se všemi úpravami nám pomáhají nezaměstnaní, které jsme získali od úřadu práce, a musím říci, že s velice dobrým výsledkem," pochvaloval si Vozák. V plné přípravě jsou také Ostrovecké slavnosti, vypuknou už 6. srpna v 16 hodin a bohatý program se protáhne až do noci.

Momentálně má Ostrovec Lhotka na zřeteli ještě vidinu jedné zásadní akce a svým rozsahem hodně veliké. „Jedná se o kanalizaci a firma Provod zrovna dokon-čuje studii, ze které se bude vycházet. Realizace nebude jednoduchá, ležíme už v chráněné oblasti Křivoklátska. Na druhou stranu ale tím spíše akci musíme uskutečnit. V první fázi zjišťování projevilo zájem o připojení svých domů ke kanalizační síti pětadevadesát procent lidí," konstatoval Vozák.

Teď bude záležet na tom, jestli krajský úřad obci kývne na dotaci a pokud ano, tak na jak velkou. „Počítáme s tím, že si budeme muset vzít půjčku. Bez dotace bychom se, při naší velikosti, u tak rozsáhlé akce vůbec neobešli," ujistil starosta.