Jedním z center filmařů se stal lázeňský hotel Löwenstein a jeho okolí. „O prvním srpnovém víkendu se parkoviště našeho hotelu změnilo v kostymérnu a maskérnu,“ popsala obchodní manažerka lázeňské společnosti Irena Vacíková. „Bylo nám ctí poskytnout filmovému štábu zázemí,“ dodala.

A tak se mezi lázeňskými hosty objevil již zmíněný režisér Václav Marhoul, kameraman Vladimír Smutný, nadějný mladý německý herec Dominik Weber, ale především slavný hollywoodský herec švédského původu Stellan Skarsgard, kterého mohou čeští diváci znát například z nedávno reprízovaného filmu Mamma Mia!, či z Goyových přízraků, snímků Andělé a démoni, Piráti z Karibiku a dalších.

„Při osobním setkání byl velice milý, příjemný a vstřícný, ovšem na place opravdový profesionál,“ sdělila své dojmy Vacíková.

Film Nabarvené ptáče se natáčí podle stejnojmenného románu Jerzyho Kosinského. Příběh vypráví o malém chlapci, který během druhé světové války sám putuje po polském a ukrajinském venkově. Světová premiéra snímku je naplánovaná na květen 2019, do českých kin by Nabarvené ptáče mělo vstoupit v září téhož roku.

„Filmařští hosté byli po několik nocí ubytováni v již zmíněném hotelu, obsadili však i téměř celý hotel Jirásek. S našimi službami byli evidentně velmi spokojeni, neboť své rezervace neustále rozšiřovali a my jsme byli schopni jim flexibilně vyjít vstříc. Všem se u nás líbilo a přislíbili, že se k nám budou rádi vracet i soukromě,“ dodala spokojená obchodní manažerka.