VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Paní Anna: 96 let, ovládá čtyři jazyky

Rokycany - Požehnání duševní čilostí a tělesnou soběstačností je v 96 letech málo vídané. Anně Sedláčkové, která se tohoto krásného věku v pátek dožila, však nadělené byly.

14.4.2014
SDÍLEJ:

I VE SVÝCH 96 LETECH stále elegantní, vitální a velice duševně čilá Anna Sedláčková se při oslavě životního jubilea se starostou města Vladimírem Šmolíkem pustila i do tance.Foto: Deník/Božena Šopejstalová

Hezkou oslavu pro ní připravily pracovnice Domu pro seniory, který v Kozlerově ulici spravuje Oblastní charita Rokycany. Nechyběly květy či dort se svíčkou, kterou za potlesku přítomných jubilantka naráz sfoukla, a poté jí pro štěstí vzplála ještě římská svíce. Poblahopřát vedle vedení domova a jeho obyvatel dorazili rovněž představitelé města. Nezapomněli ani na květiny a dárek. Gratulantem byl starosta Vladimír Šmolík, který se zároveň dostavil coby bývalý žák paní Anny. Dále místostarostka Marie Hlávková, spojená rodinně přes kamarádství svého bratra se synem jubilantky, a Ladislava Plimlová, jíž pro změnu vyučovala jazykům syny. Inu svět je malý.

„Všichni jste mi udělali velkou radost," děkovala oslavenkyně poté, co na přípitek pozvedla sklenku a dozněla slavnostní intráda. Tu v zastoupení mnoha nástrojů na univerzální harmoniku vyloudil Jan Kubík. Později přidal pro ještě lepší náladu i další skladby.

Mezitím jsme ale od Anny Sedláčkové vyzvídali něco o životě. Vystudovala gymnázium v Praze a pak pokračovala na Karlově univerzitě češtinou a francouzštinou. Později přidala němčinu, angličtinu a italštinu. „Jazykům jsem učila i hodně dětí v Rokycanech. Teď už hovořím většinou jen italsky se známými, kteří mi volají, a se snachou, když přijedou, anglicky. Syn Aleš, který se stal malířem, žije totiž větší část roku na Filipínách a jeho žena Jennifer odtamtud pochází," objasňovala vitální dáma.

Jinak se označila spíše za samotářský typ. Její zálibou je četba knih a časopisů, našich i cizojazyčných. Když je hezky, ráda se prochází po terase, a sluníčku vystavuje i své milované orchideje. „Pěstuji si je tady, mám jich sedm a pořád mi krásně kvetou," pochlubila se. „Vystačím si prostě sama se sebou, není mi dlouhý den. Už se ale moc těším na syna, až zase přijede. Z příbuzných už jinak, až na jednu sestřenici, nikoho nemám," zalitovala.

Zajímá vás moje největší přání? Aby mi dal Pán Bůh zdraví a zachoval mi paměť," vyznala se paní Anna.

Autor: Božena Šopejstalová

14.4.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení