Expozice, kterou pořádá Asociace Entente Florale CZ Souznění, představuje příkladné proměny zanedbaných míst v místa příjemná pro život. „Jejím cílem je poděkovat tvůrcům proměn za to, jak odpovědně pečují o krajinu svého domova," zdůraznila Lenka Šmejkalová z odboru regionálního rozvoje krajského úřadu. Na panelech můžete vidět proměny budov, veřejných prostranství, kulturních památek apod. Do Rokycan přijela výstava z Klatov, kde byla instalovaná v lednu.

Všechny proměny představené v roce 2013 jsou zároveň zveřejněné na internetových stránkách http://mavlast.aefcz.org/index.php/promeny, kde lze hlasovat o nejzdařilejší úpravu.

Plzeňský kraj už připravuje účast na dalším ročníku této výstavy. Slavnostní zahájení proběhne tradičně druhou květnovou sobotu, tedy 10. 5., v Praze na Vyšehradě na území Královské a knížecí akropole. Slavnostní zahájení je vždy spojené s bohatým kulturním programem a ochutnávkou regionálních potravin. Poté plakáty představující proměny putují po celé republice a můžete se s nimi setkat například na vlakových nádražích, náměstích a návsích obcí, v parcích, budovách škol, univerzit, v muzeích, knihovnách, budově Senátu ČR, na letišti Václava Havla atd.

Z úterního vydání Rokycanského deníku.