Tentokrát přišla řada na obchodní centrum Plaza. Parkoviště před ním totiž často ´okupovali´ lidé, kteří zde nechávali auto po celý den, nebo po dobu, kterou trávili v práci nebo ve městě. A volných míst se návštevníkům nedostávalo.

Teď vedení centra utáhlo smyčku a parkování zdarma bude možné po dobu jedné hodiny, každá následující započatá vyjde na třicet korun. Plaza tak následuje obchodní centrum Tesco na Americké třídě. Přísnější je už také nedaleký Kaufland, který měl s dlouhodobým parkováním stejné problémy. „Parkoviště je určené pro naše zákazníky, a již od ranních hodin bylo obsazeno auty lidí, co pracují nedaleko, nebo zde zaparkují a jdou do města. Zákazníci pak logicky neměli kde zaparkovat, a proto jsme se rozhodli ke kroku, který omezí dlouhodobé parkování před obchodním centrem a uvolní tak místo lidem, kteří přijedou nakupovat," shrnul zářijové změny ředitel obchodního centra Plaza Patrik Packun.

Parkoviště u Plazy je nyní vybaveno závorou, která se otevře po vydání parkovacího lístku a výjezd z něj je možný z druhé strany, opět na lístek. Překročený čas si musí řidiči doplatit v automatu.

Pro dlouhodobější parkování doporučuje Packun využívat garáže, v nichž je parkovné zdarma po dobu tří hodiny, každá další je opět za třicet korun. Při návštěvě kina je možné prodloužit parkovací dobu zdarma o dvě hodiny na pokladně kina po předložení parkovacího lístku.