Tak lze shrnout verdikt plaských radních, kteří o případných změnách ve vedení mateřské a dalších dvou městských škol rozhodovali na středečním zasedání.

Město Plasy vyhlásilo výběrová řízení na ředitele mateřinky, základní a základní umělecké školy v dubnu. Když však na veřejnost pronikla informace, že konkurzní komise navrhla vyměnit dlouholetou ředitelku mateřinky, zvedla se v Plasích vlna nevole.

Obyvatelé města a rodiče, jejichž děti do školky chodí či chodily, začali podepisovat petici. A právě tento dokument spolu s jinými, především negativními ohlasy obyvatel nejspíše dopomohl k tomu, aby ředitelka zůstala ředitelkou.

Zasedání rady Deníku přiblížil tajemník Městského úřadu Plasy Josef Domabyl. „Městská rada dostala podklady od výběrové komise, na základě kterých se měla rozhodnout. Ovšem protože se v souvislosti se změnami ve vedení mateřské školy objevila například petice a další ohlasy obyvatel, rozhodl se starosta před projednáváním tohoto bodu přizvat na radnici také zástupce komise, petičního výboru i školky. Následovalo asi hodinové slušné jednání, během něhož dostal každý prostor na otázky i odpovědi. Radní poté rozhodli, že paní Monika Laláková bude opět zvolena do funkce ředitelky mateřské školy," uvedl Domabyl.

Radní o znovujmenování ředitelky rozhodli v těsném poměru 3:2. „V případě základní školy rada pro funkci ředitele potvrdila pana Josefa Henzla a v čele základní umělecké školy nadále zůstává pan Jan Rada," dodal Domabyl.

„Bylo to tedy těsné, ale jsem velice ráda. Spadl mi kámen ze srdce," svěřila se ředitelka Laláková.