Třetí plzeňský obvod totiž přichystal akci s názvem Mikulášská show, při níž usiloval o zapsání do České knihy rekordů v co největším počtu Mikulášů, čertů a andělů na jednom místě. Mezi 16. a 21. hodinou se během show registrovalo celkem 131 čertů, 30 andělů a 17 Mikulášů. O novém rekordu informovala Deník mluvčí třetího plzeňského obvodu Michaela Adámková.

Program na náměstí začal v 16. hodin vystoupením Techmania Science Center. Od 17 hodin zahrála příchozím kapela Maxim Turbulenc, úderem 19. hodiny rozpohybovala náměstí plzeňská skupina Semtex.

Registrován mohl být každý Mikuláš, čert nebo anděl, který se dostavil v kompletním převleku. Čert musel mít rohy, čertovskou masku nebo začerněný obličej, ocas a odpovídající oblečení. U anděla se očekávala andělská křídla, dlouhé vlasy nebo paruka, hvězda ve vlasech či na čele, čelenka se svatozáří nebo třpytky ve vlasech a bílé či světlé oblečení. Mikuláš potřeboval biskupskou čepici, vousy, berlu a odpovídající oblečení.

Mikulášskou nadílku pro děti z MŠ v Křížkově ulici na Roudné, připravili žáci z 8. A zdejší základní školy. Za odříkanou básničku a po souhlasu Mikuláše obdaroval anděl děti ovocem a sladkostmi. Čert byl na děti hodný a žádné si s sebou letos neodnesl.
OBRAZEM: Mikuláš nezapomněl ani na děti z mateřinky na Roudné