Piráti vyhráli čtvrtý z pěti zápasů pod vedením nového trenéra Jiřího Čelanského zejména díky třem gólům vstřeleným v přesilových hrách.

V první velké šanci utkání se ocitli ve 4. minutě hosté, kotouč až na brankové čáře ale vyškrábl gólman Hanuljak. Největší příležitost domácích měl po Divíškově přihrávce Hruška, který se ocitl sám na brankovišti, jenže v souboji muže proti muži byl úspěšnější hostující gólman Mazanec. A tak první branku zápasu vstřelili hosté, když Kovář našel výtečnou přihrávkou Baleje, který překonal Hanuljaka.

Druhou třetinu začali domácí náporem a hned po 34 sekundách se prosadil Hruška. Chomutov byl stále v tlaku a hosté najednou nevěděli kam dřív skočit. Druhou branku přidali Piráti v přesilové hře. Kraft našel na modré čáře Palina a jeho střela zápěstím prošla do sítě.

Zvýšit vedení domácích mohli. Hruška, jehož střela těsně minula hostující branku a Kraft, který dorážel odraženou střelu a hostující obránce puk odrazil těsně před brankovou čárou.

Plzeň srovnala před koncem druhé třetiny, když Balej tečoval střelu Slováka od modré čáry. Po gólu Plzeň ještě nastřelila tyč domácí branky. To už v sestavě hostů chyběl útočník Dvořák, který mstil faul Hřebejka a odnesl to pětiminutovým trestem a vyloučením do konce utkání.

Vstup do třetí třetiny měli opět lepší domácí, když nejdřív Hřebejk v přesilovce nastřelil horní tyč a o několik minut se objevil Káňa sám před Mazancem, ale ten odolal. Vedoucí branku vstřelili domácí v přesilové hře, když z bezprostřední blízkosti propasíroval puk do branky Šagát.

O dvě minuty hráli domácí další přesilovou hru a tentokrát se prosadil Divíšek. Plzeň se na dostřel dostala taky v přesilové hře, když Slovák nekompromisně propálil Hanuljaka. Indiány v závěru sahali i po vyrovnání, výborný Hanuljak ale svůj tým podržel při přesilových hrách v posledních minutách i při power play soupeře.

Piráti Chomutov – HC Škoda Plzeň 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 21. D. Hruška (Divíšek, Kubinčák), 26. Palin (Kraft, Hřebejk), 49. Šagát (Hřebejk, Macháček), 51. Divíšek (Kubinčák, D. Hruška) – 15. Balej (Jan Kovář, J. Jeřábek), 37. Balej (Slovák, Jiří Hanzlík), 53. Slovák (Vampola, Martin Straka). Rozhodčí: Fraňo, R. Polák – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 9:12, navíc Dvořák (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 4587.

Sestavy:

Chomutov: Hanuljak – Pavlas, Pulpán, Bartejs, Palin, Rutta, Macháček, Stehlík, Mrázek – D. Hruška, Divíšek, Kubinčák – Šagát, Kraft, Hřebejk – Důras, Sikora, Zálešák – Hromas, Račuk, T. Káňa. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Beck.

Plzeň: Mazanec – Slovák, Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, St. Pierre, Havíř, Frolo – Vampola, Martin Straka, Vlasák – Kratěna, Jan Kovář, Pletka – Balej, Kašpařík, Johnson – Dvořák, Lev, Hollweg. Trenéři: M. Razým a Michal Straka.