Série se tak za nepříznivého stavu 0:2 na zápasy pro Plzeň stěhuje do Brna a může tu už také skončit. Zápasy na ledě Komety se hrají v pátek a v sobotu.

Na Moravu však Západočeši odjedou oslabeni o útočníka Johnsona, který byl ve druhé třetině po srážce s protihráčem odvezen do nemocnice a s natrženou slezinou skončil na operačním sále.

„Ještě to zkusíme,“ bouřili i přes zklamání z druhé prohry diváci ve znovu zaplněné ČEZ Areně.

„Musíme být pozitivní,“ reagoval také plzeňský asistent Michal Straka.

Do utkání vstoupili Indiáni po pondělním nezdaru se změnami. Do branky místo Adama Svobody vjel Mazanec, obránce Kaberle usedl jen mezi náhradníky.

Hosté začali aktivněji. „Po pondělní výhře byla Kometa psychicky nahoře,“ připustil Michal Straka. Mazanec se však činil. Naopak domácí vystrašili Trvaje až v závěru třetiny. Johnson v nájezdu prostrčil puk na Dvořáka, ale ten nezakončil. A potom v přesilovce Kovář zpoza branky nabil Pletkovi, jenže ten trefil jen brankáře.

Do druhé části vtrhli Plzeňští daleko energičtěji, před Trvajem bylo rušno, ale ani po čtyřiceti minutách nuly ze skóre nezmizely.

Nejblíž překonání Trvaje byli Indiáni paradoxně v oslabení. Ale Růžička po průniku tří na jednoho neskóroval a roztažený gólman potom kryl i nájezd Kováře vracejícího se z trestné lavice.

V době, kdy bitva gradovala se znovu poroučela časomíra a plynutí času oznamoval hlasatel.

Utíkající minuty byly drahocennější pro Plzeň. Domácí se totiž ocitli na dlouho ve třech, Petrovický si najel do levého kruhu a puk švihl přesně k tyči.

Diváci dál hnali svůj tým za vyrovnáním. V přesilovce se na Trvaje hnal Kovář, ale neuspěl. Gólman čapl i jedovku Hanzlíka. Ještě v čase 56:35 byl vyloučen hostující Malec, ale Trvaj chytil bombu Hanzlíka a Kometa oslabení i náskok uhájila.

Michal Straka (Plzeň): Úvodních deset minut byla Kometa lepší. Bylo z nát, že jí pondělní výhra nakopla. Ale postupně jsme srovnali hru a paradoxně největší šanci měl Kovář, vracející se z trestné lavice. Jenže gól nedal a hosté potom využili klíčového momentu zápasu. Gólman Mazanec sice odchytal dobrý zápas, ale jeho vyhození kotouče mimo kluziště nás poslalo do tří a Petrovický toho využil. Nás však mrzí hlavně pondělní zbytečná porážka v dobře rozehraném utkání. O tom, že to bude napodruhé těžké, jsme věděli. V sérii sice prohráváme 0:2, ale nic nevzdáváme. Vyhrát konečně také u soupeře je pro nás velkou výzvou.

Lubomír Oslizlo (Kometa): Druhé utkání bylo hodně vyrovnané. Plzeň na nás vyrukovala s důraznou hrou, ale na to jsme zvyklí už od čtvrtfinále se Spartou. Šance měl jak soupeř, tak my. Nakonec rozhodla přesilovka pět na tři, kterou nám Plzeňští darovali. Robo Petrovický to udělal výborně a potom nás jako konečně v celém utkání podržel skvělým výkonem Jirka Trvaj.

HC Plzeň 1929 – HC Kometa Brno 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka a nahrávky: 46. Petrovický (Kováčik, Trvaj). Rozhodčí: Hradil, Fraňo – Kostka, Bláha. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:1. Diváci: 7831. Stav série: 0:2.

Plzeň: Mazanec – Jiří Hanzlík, J. Jeřábek, Dan Růžička, Modrý, Vykoukal, Frolo – Duda, Martin Straka, Kratěna – Havlíček, Jan Kovář, Pletka – Michal Dvořák, Pitule, Johnson – Mrňa, M. Heřman, Andrašovský – Vlasák. Trenéři: Jelínek, Michal Straka a Razým.

Brno: Trvaj – Kováčik, Žižka, Bičánek, Vašíček, M. Hruška, Malec, Švrček – Jaroslav Svoboda, L. Čermák, Dlouhý – T. Svoboda, Divíšek, Jakub Svoboda – H. Zohorna, Koreis, Petrovický – Balej, Švaňhal, Polodna. Trenéři: Venera a Oslizlo.

Martin Šiška