Na přání turistů, zčásti tlumočená dokonce písemně, byly na Kotel umístěné lavičky.

Ke čtyřem sezením, které Lesy města Rokycan pořídily před časem, nedávno přibylo ještě páté. Bytelná dřevěná lavice všem sloužila k odpočinku před táhlým výstupem, anebo zde naopak lidé sestup zakončovali. Ovšem, dlouho se lavička na svém místě neohřála.

„Nepomohlo ani to, že byla k zemi upevněná bytelnými železnými kotvami, ani že se v její blízkosti nacházela zavřená závora znemožňující vjezd na trasu," s povzdechem konstatoval šéf lesáků Stanislav Suda. „Takový přístup k práci udělané pro druhé hodně rozčaruje. Pro nás je to velké zklamání, zbytečně vynaložené úsilí a vlastně i ztráta peněz," dodal ředitel společnosti.

Hodnota lavičky přesahovala pět tisíc korun, proto je její odcizení už trestným činem. Jakékoli poznatky, které by pomohly krádež objasnit, jsou vítané.

Různých laviček či větších odpočinkových sestav i se stoly Lesy města Rokycan ze svých prostředků po okolí instalovaly více než dvacítku. Nejvíce je jich v polesí Žďár. Nově, jak bylo uvedeno, byly rozmístěné též v polesí Kotel a bezprostřední blízkosti rozhledny. Na přání občanů se ale objevily i na vrcholu Čiliny. „Přesto se najdou vandalové, kteří vynaložené úsilí znehodnotí. Po každém takovém činu stále více zvažujeme, zda nebude lepší vynaložené peníze i práci investovat jinam," uzavřel Suda.