Akce má již několikaletou tradici a každoročně ji navštíví velké množství lidí. „Myslím si, že je to velká událost pro Holýšov. Výstavu navštíví i spousta lidí, kteří nejsou z oboru a přijdou se jen podívat. Jsme rádi, že nám město vychází vstříc. Místní kulturní dům je totiž pro naši výstavu jeden z nejlepších v kraji,“ uvedl předseda Klubu chovatelů jezevčíků ČR Radomír Svoboda.

„Důležitá je pro nás pomoc všech sponzorů z řad firem i chovatelů,“ dodala hlavní poradkyně chovu klubu Markéta Chodilová.
Akci ráno zahájilo slavnostní troubení loveckých fanfár. Poté následovalo posuzování psů v kruzích, kdy byli jezevčíci rozděleni podle plemene a následně hodnoceni ve třídách podle věku.

Odpoledne následovaly závěrečné soutěže a přehlídka vítězů. „Mezi závěrečné soutěže patří například nejlepší štěně, nejlepší veterán, nejlepší pracovní jezevčík nebo nejkrásnější pár psů,“ vysvětlila Markéta Chodilová.
Majitelům čtyřnohých miláčků i návštěvníkům se akce velice líbila.

„Na výstavě v Holýšově jsem již po druhé a moc se mi zde líbí. S mojí fenkou Fintou od Strážné skály jsme zde již také slavili nějaké úspěchy. Fenka je na jednu stranu mazlíkem rodiny, ale zároveň i pracuje – je totiž platnou členkou mysliveckého sdružení v Kladrubech,“ sdělil Deníku chovatel Vladimír Horka.

Dorazila také chovatelka Jitka Mohelníková z chovné stanice Od Jistej skály z Chomutova. „Výstavy navštěvujeme pravidelně, máme totiž jedenáct psů. Jezdíme po celé republice i do zahraničí. Dnes tu máme například jezevčíka Fabiana, který má na kontě již několik titulů,“ dodala Mohelníková.