Fronta v prvních minutách druhého kola prezidentských voleb stála až na chodbu na radnici v Sušici, kde je okrsek č. 5. Na vhození svého hlasu do urny si tak museli mnozí počkat.

Klidný a bez komplikací měli začátek druhého kola komise v klatovských okrscích číslo jedna na střední průmyslové škole, číslo dva v mateřské škole v Koldinově ulici a číslo čtyři v mateřské škole U Pošty. „Všechno bylo zatím v pořádku, všichni měli správné doklady. Účast je větší než v prvním kole, za první hodinu zhruba 13,7 %. Minule byla přes 10 %. Předpokládáme, že větší bude i celková účast,“ řekla předsedkyně volební komise ve čtvrtém klatovském okrsku Dagmar Reitmajerová.

Vyšší účast voličů oproti prvnímu kolu měli také na střední průmyslové škole, což Deníku potvrdil předseda tamní volební komise Jan Denkscherz. Ani on nemusel se svými kolegyněmi v komisi řešit žádný problém.
Nenudili se ani ve školce. „Určitě je vyšší účast než v prvním kole. Kolem páté hodiny ji vždycky počítáme, tak uvidíme, o kolik to bude procent. Máme i více žádostí o návštěvu s přenosnou urnou od starších lidí,“ potvrdila zvýšený zájem občanů o volbu hlavy státu předsedkyně volební komise klatovského druhého okrsku Eva Schavelová.

Plné ruce práce měli ve volebních místnostech na Šumavě. Už od otevření měla komise co dělat v Železné Rudě, kam se nahrnuly desítky voličů, že se ani do místnosti nevešly. Podobně to tam vypadalo i během dalších hodin, kdy tam proudily skupinky především turistů, kteří přišli volit na voličský průkaz. Ve volební komisi tam seděl Stanislav Bartl, který má o důležitosti voleb jasno. „Cos e týká volby pana prezidenta, je to velmi důležitý občanský úkol. Rád jsem odevzdal hlas Jiřímu Drahošovi, protože jsem o správnosti této volby přesvědčen,“ řekl Bartl.

Běžkaře očekávali také v Prášilech, kde mělo okolo 15.30 hodin odvoleno 34 lidí, z toho 14 na voličský průkaz. „Očekáváme, že přijde více lidí než v prvním kole. Jednak si myslím, že bude o druhé kolo větší zájem, a také to tady u nás bude ovlivněné počasím. Je tady více sněhu než při prvním kole,“ sdělila Lenka Šrailová z prášilské volební komise. Vhodit lístek do urny chodili voliči průběžně také na Modravě, kde očekávali větší nápor v podvečerních hodinách.