Manželé Charvátovi se společně s rodinou, přáteli a za účasti zástupců města Tachova sešli ve svatebně vyzdobených prostorách jízdárny ve Světcích, aby zde zopakovali manželský slib po šedesáti letech.

Obřadem je provedla Božena Vaňková za Sbor pro občanské záležitosti Tachov, která v úvodu uvedla, že si této příležitosti nesmírně cení. „Nestojíte zde jako mladí a nezkušení lidé, plni očekávání. Dnes jste vážení občané a za vámi je tvrdá a mnohdy nesmlouvavá škola života,“ připomněla.

Manželé Růženka a Karel Charvátovi pak společně zavzpomínali na prožité roky, které tak jako v každém jiném dlouholetém svazku přinášely období radostná a pak i hrbolatá. Nezapomenutelnou vzpomínkou však zůstává seznámení. To na Karla a Růženku čekalo na kolonádě v Mariánských Lázních. Když se pak v roce 1957 brali a slibovali si lásku na celý život, ani jeden z nich netušil, jak dlouhé soužití jim bude dopřáno.

Přelomem v životě každé rodiny je narození dětí. Nejinak tomu bylo u Růženky a Karla, a tak se svým třem dětem snažili vytvořit krásný domov a pevné společné pouto. Dnes už rodinu rozšířili i vnoučata a jeden pravnouček. Manželé Charvátovi ale rádi zavzpomínali i na svůj pracovní a osobní život. Karel jako veterinární lékař se ve svém volném čase věnoval velkému koníčku, kterým byla hudba a v šedesátých letech dokonce stál u zrodu tanečního orchestru Rytmus Tachov. Růženka největší část profesního života strávila na pozici sekretářky.

Závěrem obřadu si manželé připomněli dávný slib výměnou prstýnků, připojili podpis do Pamětní knihy města a následoval slavnostní přípitek. Poté už přítomné čekal malý dárek od rodiny, kterým byla prohlídka prostor jízdárny. Tou všechny zájemce ochotně provedl zámecký kastelán a průvodce Pavel Voltr.