Město Rokycany učinilo významný krok, týkající se zdravotnického vybavení.

Pořídilo defibrilátory do svých čtyř sportovních zařízení a nyní přístroji vybavilo všechna policejní obvodní oddělení v rámci Rokycanska.
„Krizový štáb vyhodnotil investici jako nezbytnou. Dodal aparáty na zimní stadion, do plaveckého bazénu, na otevřené koupaliště i do areálu na Jižní předměstí. Následovala dodávka pro příslušníky Policie ČR," uvedl první místostarosta Tomáš Rada, který poslední krabici se zařízením předával na sklonku týdne vedoucímu oddělení v Rokycanech Jakubu Kratochvílovi.

Z obvodů přišel jako první na řadu Hrádek. Následovaly Radnice se Zbirohem a ve finále se školili příslušníci v Rokycanech. „Hlídky budou mít defibrilátor vždy v autě. Zpravidla jsou u nehod a jiných dramatických momentů jako první a musí vědět, jak ho používat. Kolegové ze skupiny dopravních nehod už měli přístroj v základní výbavě vozu," připomněl vrchní inspektor Pavel Vlček.

Instruktáže policistů se ujala Eva Kubešová z rokycanského střediska záchranné služby: „V první řadě vám přeji, abyste defibrilátor používat nemuseli. A pokud ano, je nutné vědět, jak s ním zacházet." Objasnila postup při oživování dětí nebo dospělých, odtajnila ovládání automatizovaných prvků a v neposlední řadě reagovala na množství fundovaných dotazů.

„Prostorů a území v České republice s označením AED, což je vybavení defibrilátory, přibývá. Jde o nezastupitelný prvek při záchraně lidského života a přístupu představitelů Rokycan si nesmírně vážíme," dodal Vlček.