Rozhodl o tom v Vrchní soud v Praze, který tak potvrdil verdikt plzeňského krajského soudu. Případ Hanasze byl kvůli omluvě obhájce vyloučen k samostatnému projednání.

Vše se odehrálo před třemi lety v lese u Plzně, kam oba Poláci, posilněni alkoholem, dorazili autem spolu s kolegyní z práce Řekyní Alexandrou B. (23), jíž nabídli, že si udělají piknik. Jenže místo hezké chvilky zažila dívka peklo. Hanasz jí nabídl sex ve třech. Na odpověď nečekal a napadl ji. „Spolu s obžalovanou jí pak svázal ruce gumovým lanem. Opakovaně jí vyhrožovali, že ji zabijí a zakopou dva metry pod zem,“ uvedl u krajského soudu v Plzni státní zástupce.

Rak měla poté vzít nůž z auta a přejíždět jím po krku mladé Řekyně, aby ji vystrašila. Oba poté ženu sexuálně zneužili. Následně ji naložili do auta a z lesa odjeli. Alexandře B. se však v autě podařilo uvolnit jednu ruku a utéct. Čin se výrazně podepsal na její psychice, trpí posttraumatickou stresovou poruchou. Polka se u soudu hájila tím, že vše dělala z obavy ze svého druha, on tvrdil, že ze strany Řekyně bylo vše dobrovolné.

Hanasz byl v Plzni odsouzen k trestu odnětí svobody v délce trvání šest let, Rak k pěti a půl rokům ve vězení. Rak se proti verdiktu odvolala, ale neuspěla. „Odvolání spoluobžalované bylo jako nedůvodné zamítnuto,“ uvedla mluvčí Vrchního soudu v Praze Kateřina Kolářová. Doplnila, že obžalovaná je na základě rozhodnutí VS povinna zaplatit poškozené nemajetkovou újmu ve výši půl milionu korun.