Místnost by měla nově sloužit každou druhou středu od 10:30 do 15:30 hodin jako výjezdní pobočka této poradny, která působí v Praze, Ostravě a v Ústí nad Labem. Byla otevřená ve spolupráci s Plzeňským krajem a městem Plzeň.

Poradna je obecně prospěšnou společností. Zdarma bude poskytovat rady fyzickým osobám ohledně jejich zadlužení. Po osobní konzultaci s klientem může poradna vyhotovit i návrh na oddlužení. „Ne vždy je cesta z potíží snadná a rychlá, odborné poradenství však může mnoho věcí ulehčit, či alespoň vyjasnit," soudí ředitel poradny Daniel Šmejkal. „Dostat lidi ze dna je záslužná činnost a nám to také usnadní práci," myslí si starosta Lochotína, krajský radní Miroslav Brabec.

Výhodou nové poradny by mohla být poloha ve středu města a prý i to, že jsou do budovy klienti sociálních služeb zvyklí chodit.

Ředitel Občanské poradny Plzeň Josef Machalíček nového poskytovatele služeb ve městě vítá: „Neberu to jako konkurenci. Máme dva tisíce klientů za rok a nestíháme."

Vzhledem k současné ekonomické situaci se čeká velký zájem. „Budeme se snažit mluvit se všemi zájemci, ale je lepší si dopředu zamluvit termín," upozorňuje Daniel Šmejkal. Poradna má i bezplatnou pondělní linku 800 722 722.

Kraj by do budoucna rád vytvořil další místa i v bývalých okresních městech.