Příčinou požáru byla s největší pravděpodobností závada na elektroinstalaci. Požár vznikl v domě v kuchyni a poté se rozšířil po celém domě. "Majitel domu, ročník 1968 se při hašení nadýchal kouře, následně byl převezen do nemocnice. V domě měl být podle všeho pouze jeden člověk, majitel domu. Na místě zasahují hasiči společně s vyšetřovatelem hasičů. Celková škoda po požáru byla vyčíslena na více než jeden milion korun. Na místo pojede kriminalistický výjezd, který následně začne s vyšetřováním požáru," informuje o rozsáhlém požáru domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

„Nad ránem nám byl oznámen požár rodinného domu. Posléze naše jednotky zjistili, že se požár nachází ve fázi úplného rozvoje, jak v prvním, tak i ve druhém nadzemním podlaží domu, provedli zásah a bezprostřední hoření se jim podařilo uhasit. V tuto chvíli provádíme rozebírání konstrukcí a dohašování ohnisek. Na požár přišel majitel domu," sděluje k události v Havlovicích velící důstojník směny hasičů plzeňského kraje Jan Hora.

V průběhu úterý na místo nešťastné události dorazili kriminalisté společně se psem specialistou, který je speciálně vycvičený na vyhledávání akcelerátorů a také specialista z oblasti elektro.

„Hasiči byli nuceni strhnout celou stěnu domu, aby jim bylo umožněno dostat se k ohnisku. Na domě shořel celý krov včetně celé střechy, dům se tím pádem stal neobyvatelným. Celková škoda je milion korun,“ doplnila informace k rozsáhlému požáru policejní mluvčí Dagmar Brožová.