Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Premiéru sněhové nadílky obce zvládly

Rokycansko - Sněhová nadílka a zajišťování jejího úklidu dává v těchto dnech zabrat také představitelům obcí. Bílá peřina zřejmě nejvíc zavalila Strašice. „Napadlo jí tu dvacet centimetrů. Vzhledem k podnebným podmínkám, rozlehlosti obce a leckdes i svažitému terénu je úklid sněhu docela náročnou záležitostí," konstatoval starosta Jiří Hahner.

13.12.2012
SDÍLEJ:

SníhFoto: Božena Šopejstalová

Doplnil také, že sami se s bílým přídělem pouštějí do boje za pomoci multikáry s radlicí a posypovým zařízením. Tu Strašice vlastní. „Vzhledem k výše řečenému bychom to ale s jedním vozidlem neobsáhli. Proto máme externí smlouvu s místním zemědělcem, který vypomáhá dvěma traktory. V některých časových úsecích se občas může zdát, že trasy jsou pomaleji protahované, ale zatím to zvládáme," míní starosta.

V rámci zimní údržby mají Strašice také jednu specialitu. Nesolí, kvůli zdrojům pitné vody pro region používají jen inertní posypový materiál. Už v létě se jím předzásobili, a to důkladně. Na uskladnění mají totiž k dispozici bývalou kotelnu.

Spokojený se zvládnutím situace je i mirošovský první radní Vlastimil Sýkora. „Zdařilo se už vyčistit všechny komunikace. Úklid je na lepší úrovni než v minulosti. Povedlo se nám totiž stabilizovat vlastní pohotovostní tým. Je složený ze zaměstnanců úřadu a dvou dalších lidí, které tu máme na veřejně prospěšné práce," objasňoval starosta. Zmínění mají na starosti chodníky, parkoviště a další veřejné prostory. Zvládají činnost za pomoci nově zakoupené repasované multikáry s korbou a radlicí na odhrnování sněhu. Město vyšla asi na 220 tisíc, ale podle názoru jeho představitelů už se osvědčila. Na čištění větších komunikací mají externího zajišťovatele. „Snažíme se solit jen kritická místa křižovatky, svahy…, jinde sypeme většinou inertem," doplnil Sýkora. Materiálem jsou zatím zásobeni dostatečně.

Stejně tak Zbirožští. Ti vlastní už druhým rokem i výkonnou zbraň pro boj s důsledky zimní nepohody. Je jím traktůrek ISEKI doplněný posypovým agregátem a možností připnout buď sněhovou radlici či čelní rotační kartáč. Ten se vzhledem k podmínkám momentálně využívá víc. „S přídavnými zařízeními nás traktor stál něco přes milion. Už vloni se ale ukazovalo, že jde o dobrého pomocníka, a teď se to znova potvrzuje," uvedl tajemník Jan Květoň. Se strojem, který obhospodařuje pracovník úřadu, udržují chodníky a pěší zónu. S úklidem silnic v péči města vypomáhá firma Hrabák.

„Sněhu začíná být všude plno. Ze dvorka a zahradních cestiček už ho nemám ani kam dávat a pořád přibývá," konstatoval i Miloš Chráska z Hrádku.

Autor: Božena Šopejstalová

13.12.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.
AUTOMIX.CZ
3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

FC Rokycany
11

Rokycany byly v Tachově bez nároku

Opustili nás

Rokycansko - V minulém týdnu nás opustili další občané

Exemplární trest pro plzeňského bombaře

Plzeň – „Dobrý den, já potřebuju oznámit, že v Plzni na krajským soudě vybouchne v jedenáct hodin bomba, na shledanou.“ To je věta, kterou před dvěma lety vyslovil Štěpán Paleček (39), a za kterou si odsedí čtyři roky za mřížemi.

FOTO: Akademie řemesel se s obtížemi vtěsnala do Střelnice

Rokycany – Davy lidí po celý včerejšek směřující do Střelnice a naopak signalizovaly velkou akci.

Zelená Hora je jako spící Růženka, řekl prezident v Nepomuku

Plzeň - I poslední den návštěvy prezaidenta Miloše Zemana v Plzeňském kraji jste mohli sledovat v on-line reportáži Deníku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení