Už od počátku události předcházela rozsáhlá bezpečnostní opatření. Několik minut před příjezdem Miloše Zemana bylo Masarykovo náměstí v obležení policistů a radnici střežila prezidentova ochranka. Prohlídce psovoda a jeho čtyřnohého svěřence se nevyhnul například ani vůz zvukaře. První kroky hlavy státu vedly do obřadní síně, kde starosta Vladimír Šmolík krátce představil Rokycany a jejich současné úspěchy. Poté prezident diskutoval s hosty a v závěru setkání připnul stuhu na prapor města a podepsal se do pamětní knihy.

Po půl druhé sešel na náměstí, kde na něj čekaly stovky příznivců. Nejprve krátce promluvil starosta a předal slo- vo hejtmanovi kraje Václavu Šlajsovi, na jehož pozvání hlava státu Plzeňsko navštívila. „Přijel jsem do Rokycan rád, protože vy jste něco jako příběh úspěchu," začal svá úvodní slova prezident. „Byli jste vyhlášení nejlepším městem pro byznys, a to je krásné. Jste i nezadlužení, ale to, co je ze všeho nejdůležitější, je malá míra nezaměstnanosti," pokračoval Zeman a popřál, aby tomu tak bylo i nadále.

Následně přišly na řadu dotazy občanů. Jiří Skokan rozesmál přítomné dotazem, proč má ředitel Českých drah vyšší plat než prezident. „Milý příteli, kdyby jen ředitel Českých drah! Dělal se průzkum a je jich několik set. Jak známo, já třetinu platu ještě odvádím na splácení státního dluhu. Mám pocit, že jako bývalý premiér na něm svůj podíl nesu. Vyzval jsem i ostatní, zatím se ale ozval jen jeden Jiří Paroubek a ten vzkázal, že nic nedá," pobavil přítomné prezident. Hlavními tazateli se pak stali zástupci mladé generace, ke kolujícímu mikrofonu žáci škol už nikoho nepustili. „Zavítáte ještě někdy do Rokycan?" chtěli vědět kluci. „Když mě pozvete a Rokycany nadále budou městem úspěchů, pak ano. Ovšem, jestli tu po komunálních volbách nebudou vládnout lidé typu Bakaly nebo Koženého," dodal Zeman.