Šedesátičlenný sbor složený ze žáků základních škol uvítá svým zpěvem zítra na náměstí prezidenta republiky.

„Jediný problém byl v tom, že jsme museli děti vybrat. Z každé školy po dvaceti. Zájem byl obrovský, všichni ve sboru se chtěli panu prezidentovi předvést. Dvacítka zvolených se teď ohromně snaží," uvedla Hana Šlégrová, ředitelka ZŠ ulice Míru a zároveň jedna ze sbormistryní, které budou spojené sbory řídit.

„Snad se naše zpívání bude panu prezidentovi líbit," věří děti. Představí se mu předvedením dvou písní. „Jelikož žijeme v Plzeňském kraji, tak to bude Plzeňská věž, jejíž přednes budu řídit já, a protože jsme v Rokycanech, tak musí zaznít Takhle v Rokycanech…, kterou bude dirigovat Helena Orcígrová," doplnila Šlégrová.

Se zaujetím nacvičují program také děvčata a jeden hoch ze ZŠ TGM. „Trochu mě mrzí, že nemůže vystoupit celý sbor, všichni se moc těšili," konstatovala Orcígrová. „Když se zprávu o vystupování dozvěděli, byli hodně překvapení a pak to přešlo v obrovské haló," dodala. „Děti se těší, vzaly přípravu oprav- du zodpovědně. Když se tři z nich kvůli jiné akci nemohli jedné ze zkoušek zúčastnit, byli celí vylekaní, že je s sebou nevezmeme," sdělila učitelka. Dozvěděli jsme se také, že přestože mladí mezi skladbami celkově upřednostňují populární melodie, teď se s chutí dali do nácviku lidovek, který náš region charakterizují. „Zpí- vání panu prezidentovi vůbec neberou jako povinnost nebo nařízení, ale milou a pro ně pří- jemnou záležitost," podotkla Orcígrová. „Jsme na návštěvu zvědaví a doufáme, že se nám vystoupení povede," shodovali se malí hudebníci. Věří také, že z pozice svého místa budou mít dobrý výhled, a tím přehled o celém dění.

Zodpovědně se připravují i školáci ze ZŠ Jižní předměstí. „Určitě už se na účinkování těší, ale protože naše paní sbormistryně odešla na mateřskou dovolenou a máme tu za ní zástup, necháme hlavní tíhu dirigování na našich kolegyních z dalších dvou škol," uvedl ředitel Bohumil Nosek.

Dnešní desátá hodina bude pro všechny jmenované důležitá, zahájí totiž secvičnou tří celků přímo na náměstí.