VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Průjezd Radnicemi je kvůli kanalizaci pro otrlé

Radnice - Město začíná být rozkopané na mnoha místech, počítá se, že míra postupně dosáhne až osmdesáti procent

21.3.2015
SDÍLEJ:

Průjezd Radnicemi se komplikuje. Město začíná být na více místech rozkopané. Postarala se o to druhá etapa výstavby kanalizace.Foto: Foto: Deník/ Božena Šopejstalová

Průjezd Radnicemi se komplikuje, město začíná být na více místech rozkopané. Postarala se o to druhá etapa výstavby kanalizace.
Občané se ale obrnili trpělivostí. Jednak se konečně dočkají kanalizace, jejíž výstavba se kvůli neshodám o typu odkanalizování a později kvůli zisku dotace táhla po řadu let. Kromě toho má být do podzimu hotovo.
Nyní je na řadě druhá etapa akce, přičemž první, v rámci níž vznikla čistírna odpadních vod a hlavní přivaděč, má být dokončená v březnu. Souběžně se tedy dělá na obou.
Druhá etapa byla předáním staveniště zahájená až minulý měsíc. Spočívá zejména v položení deseti kilometrů hlavního řadu a dvou kilometrů přípojek. Práce vysoutěžila firma 1. SČV Praha. O skluz
v předpokladu termínů dění
se postaralo odvolání účastníka výběrového řízení. Každopádně ale musí být dílo dokončené do konce září, aby nebylo ohrožené čerpání dotace.
„Po celém městě teď probíhá napojování nemovitostí na kanalizační přivaděč. Záhy bude rozkopaných osmdesát procent města. Momentálně se tu činí dvě čety, ale od příštího týdne jich už má být pět," sdělil starosta Jan Altman.
V týdnu se harmonogramem stavby zabývali i další radní. Jednou za čtrnáct dnů se také za širokého obsazení koná na stavbě kontrolní den a jednou týdně takový menší, operativního rázu, kde se dolaďuje aktuálně potřebné.
„V současnosti se nejvíce dělá na propojeních okolo 
sokolovny plus v Dědické ulici a připravuje se zahájení pra
cí na Spořilově," objasnil Altman. Stavební ruch panuje také kolem mostu, kde se dokončuje hlavní přečerpávací stanice.
Realizace první etapy byla vyčíslená na 39 milionů. Polovinu obnosu město získalo formou dotace od Ministerstva zemědělství ČR a 5 miliony přispěl Plzeňský kraj. Na Zbytek si Radničtí vzali úvěr. Druhá etapa bude z dotačních prostředků hrazená ze 70 procent, a to díky prostředkům od Státního fondu životního prostředí. Další peníze doputují
z městské kasy. Z rozpočtu se letos na kanalizaci počítá
s 10 miliony. To však na uhrazení nákladů stačit nebude. „Domlouváme se s krajem na možnosti finanční výpomoci," objasnil starosta. Celkově je předpoklad nákladů na druhou etapu zatím vyčíslený na 53 milionů.

Autor: Božena Šopejstalová

21.3.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení