Zajímavá návštěva se ve středu po poledni objevila v Domově Harmonie Mirošov. Za údajně svoji známou, či příbuznou, která je zde ubytovaná, přijela prezidentova manželka Ivana Zemanová. Událost provázela rozsáhlá bezpečnostní opatření.

Krátce po poledni se do Mirošova sjelo několik automobilů. „Vůbec jsme netušili, co se to děje. Okolo jednoho auta byla spousta bodyguardů a pak jsme pochopili, že jde o vzácnou návštěvu, to když první dáma vystoupila z vozidla," svěřila se jedna z návštěvnic zařízení. Celá událost byla velmi utajovaná. „Nikdo nesměl nic fotografovat. Všechno ochranka hlídala. Dokonce jsem byl překvapený, že kontrolovali i muže, který zde sloužil mši," svěřil se další z hostů.

Informaci o návštěvě manželky hlavy státu nám potvrdilo i vedení Domova Harmonie. „Jednalo se o soukromou návštěvu paní Zemanové. Více informací poskytnou nemůžeme," uvedl krátce zástupce ředitelky Vilém Cais.

Není to však jediná událost, kdy na Rokycansko první dáma zavítala. V polovině května přijel do Rokycan prezident Miloš Zeman. K němu se pak na zámku ve Zbiroze připojila i manželka.

V červenci pak na soukromou návštěvu zámku přijela opět. Pro relax a odpočinek si Zbirožsko oblíbila.